11 sposobów na świetny poniedziałek

ponidzialekZnów poniedziałek! Nasz najbardziej znienawidzony dzień tygodnia! Jak go przeżyć z uśmiechem na ustach? Mamy na to kilka sprawdzonych sposobów! Wypróbuj je, a za kilka tygodni może okazać się, że to twój ulubiony dzień!

1.Wyśpij się

poniziałek senDo poniedziałku przygotuj się już w niedzielę. Zamiast siedzieć do późna na Facebook czy oglądać kolejny odcinek serialu, połóż się wcześniej spać. Jeśli wstaniesz wyspany, nie tylko będziesz bardziej efektywny, ale będziesz tez mieć lepszy humor! Według doniesień naukowych, kiedy jesteśmy niewyspani, łatwiej się irytujemy i jesteśmy bardziej podatni na stres.

2.Zacznij dzień od ćwiczeń fizycznych

cwiczenia poniedzialekAktywność fizyczna wzmaga wydzielanie przez ciało endorfin – naturalnych pobudzaczy dobrego nastroju. Nie musisz wstawać o piątej i forsownie biegać – wystarczy kilka skłonów, brzuszków i chwila rozciągania!

3.Zjedz dobre śniadanie

czekoladaPusty żołądek podczas biegu na autobus? Zdecydowanie nie! Jeśli zjesz dobre śniadanie, nie tylko będzie ci łatwiej utrzymać formę, ale również podniesie się twoja zdolność kojarzenia, możliwość koncentracji a co najważniejsze – nastrój! Najlepiej na podniesienie działają przekąski z wysoką zawartością węglowodanów – na przykład Muesli z czekoladą. Nie bój się, nie przytyjesz. Spalisz kalorie w ciągu dnia.

4.Po drodze do pracy posłuchaj ulubionej muzyki

piosenkaO tym, że muzyka potrafi nas wprowadzić w dobry nastrój (lub zdołować) wiemy nie od dziś – potwierdzają to liczne badania naukowe. W drodze do pracy posłuchaj zatem ulubionej muzyki – ważne, by była energetyczna i dobrze ci się kojarzyła. A jeśli nie masz pomysłu, to tu znajdziesz listę 10 utworów, które większość osób wprowadzają w dobry nastrój.

5.„Połknij żabę” z samego rana

CrisisJeden z czołowych speców od produktywności – Brian Tracy radzi, by „żabę” czyli największy problem z jakim mamy się w ciągu dnia uporać – zjeść z samego rana. Czyli by po przyjściu do pracy od razu zabrać się za najtrudniejsze danego dnia zadanie. Dzięki temu, nie będzie „siedziało nam na żołądku” i poczujemy ulgę już od samego rana.

6.Zaplanuj rano cały tydzień

dobry-plan-Poświęć pierwsze dwie godziny na to, by przygotować plan na cały tydzień. Rozpisz, jakie masz zadania do zrobienia i zaplanuj również czas na nieprzewidziane sytuacje. Dzięki temu, będzie ci łatwiej podejmować kolejne wyzwania i będziesz mieć poczucie, że posuwasz się do przodu.

7.Ustal nagrodę na koniec dnia

89574901GC001_TONY_HADLEY_LIdź do kina – w poniedziałki, w niektórych kinach bilety są tańsze.  Ugotuj dobrą kolację, kup kolczyki i jakich od dawna marzyłaś lub zrób cokolwiek innego co sprawia ci radość.  Myśl o tym, że wieczorem wydarzy się coś miłego, pomoże ci w dobrym nastroju przeżyć dzień.

8.Zaplanuj zadania, które sprawiają ci radość

happyWśród codziennych obowiązków, które musisz wykonać w poniedziałek, zaplanuj również takie zadanie, które po prostu lubisz robić. W każdej pracy znajdzie się coś takiego. Pamiętaj, by w codziennym planie dnia uwzględnić również coś ekscytującego lub po prostu sprawiającego ci przyjemność.

9.Zaplanuj zadanie, które uda ci się skończyć

sprawaNic tak nie podnosi morale, jak poczucie zwycięstwa. A odczuwamy je, kiedy uda się nam wykonać trudne zadanie, zrealizować plan czy skończyć coś, co wydawało się nam trudne i żmudne. Pamiętaj, by w swoim planie na poniedziałek uwzględnić zadanie, które uda ci się skończyć. Będziesz dzięki temu mieć poczucie, że dzień nie był zmarnowany!

10.Przerwa na lunch z dobrym znajomym

praca lunchUmów się na lunch z osobą, która zawsze poprawia ci humor – może to być kolega z pracy lub przyjaciel. Każdy z nas ma wokół siebie takie osoby, z którymi przebywanie po prostu podnosi nastrój i motywację. Pamiętaj, by unikać ponuraków i narzekaczy  mogą zatruć cię na cały tydzień!

11. Zaplanuj świetny weekend

weekendCo jest najgorsze w poniedziałku? To, że do weekendu jeszcze pięć dni.  Wprawdzie czasu nie przyspieszysz, ale możesz zaplanować fantastyczny weekend do którego z przyjemnością i entuzjazmem będziesz odliczać godziny.

A wy – jakie macie sposoby na poniedziałek?

Tagi: