Call center w więzieniu?

prison2 Call center w więzieniu?Telemarketing – mimo iż często stereotypowo postrzegany jako niewdzięczna i nisko płatna praca dla studentów – rozwija się prężnie. W Polsce w ten sposób pracuje już ponad 20.000 osób. Stale jednak są problemy z pozyskaniem pracowników do tej pracy. W Wielkiej Brytanii wpadli na sposób – będą zatrudniać do call center więźniów.

Na pomysł wpadło Brytyjskie ministerstwo sprawiedliwości obserwując rynek pracy i jednocześnie wiedząc, że więźniowie powinni mieć w czasie odsiadki zajęcie, bo to wpływa pozytywnie na resocjalizację. Nie jest to nowość – w call center pracują np. więźniowie w USA. Oczywiście wymaga to zwiększonego bezpieczeństwa, bo więźniowie mają w ten sposób kontakt ze światem zewnętrznym, ale według ministerstwa sprawiedliwości pomysł jest wart uwagi. Stawki dla więźniów ustalać będzie dyrektor więzienia – muszą być atrakcyjne dla pracodawców, ale jednocześnie sprawiedliwe.

W Polsce więźniów już nie opłaca się zatrudniać. Od 2011 roku, więźniowie muszą otrzymywać przynajmniej najniższą krajową za swoją pracę – zatem pracodawcy łatwiej zatrudnić za tę samą stawkę pracownika na wolności.