Więcej urlopów zagranicznych

Czyżby Polakom zaczęło się lepiej powodzić? Według danych travelplanet.pl ilość wykupionych przez Polaków wycieczek zagranicznych w lipcu była o połowę wyższa niż w roku ubiegłym. Powodów może być kilka ale na pewno pomógł fakt iż ceny wyjazdów za granicę spadły o około 5%.

W lipcu tego roku wyjeżdżaliśmy za granicę częściej, ale w sierpniu – mimo iż to nieco droższy miesiąc, również wyjazdów zagranicznych będzie więcej niż w ubiegłym roku. A gdzie te wakacje spędzamy? Okazuje się, że triumfy popularności święci Grecja – ten kierunek wybrał prawie co trzeci Polak. Greków czeka istny najazd naszych rodaków.

Ile kosztuje nas urlop za granicą? Według danych travelplanet, w lipcu średni koszt wakacji na osobę wyniósł 2335 zł / osobę. W sierpniu 2580 zł / osobę a we wrześniu wyniesie 2440 zł / osobę. Najtańsza była Bułgaria – nieco ponad 1800 zł, zaraz po niej Tunezja, a najdroższa Hiszpania (prawie 3000 zł). Prawdopodobnie z tego powodu do Hiszpanii wyjechało w tym roku najmniej rodaków. Poza wspomnianą Grecją, do której pojechał co trzeci Polak odwiedzamy również Egipt i Tunezję (po około 16% urlopowiczów) oraz Bułgarię – 10% osób.

W sierpniu najtaniej na wakacje pojechać do Chorwacji a najdrożej wyjdzie nas Portugalia.