Jak wrócić do pracy po długim weekendzie?

Nie każdy odpoczywał drugiego maja – część pracowników wolne za wypadające w sobotę święto weźmie po Bożym Ciele. Niemniej jednak, dla wielu z nas był to aż 4 dniowy urlop – szkoda, z bardziej przypominał „listopadówkę” niż majówkę. Niezależnie od pogody, jutrzejszy powrót do pracy może być nieco ciężki – jak sobie pomóc by poniedziałek nie okazał się nadmiernie trudny?

Planowanie pracy – poświęć rano kilka minut na zaplanowanie tego, co powinieneś zrobić w ciągu dnia. Nie planuj zbyt wielu rzeczy. Jeśli nie uda ci się ich wykonać tylko się zdenerwujesz – a efektywność dzisiejszego dnia możesz mieć mniejszą niż zwykle. Planowanie pozwala mieć poczucie tego, że praca posuwa się do przodu i pomaga ustalać priorytety.

Dobre śniadanie – wprawdzie powinieneś jeść je codziennie, ale po 4 dniach urlopu mamy nieco przestawioną dobę (raczej nie wstawaliśmy o 6 rano). To może powodować brak poczucia głodu rano. Mimo wszystko zmuś się do zjedzenia przynajmniej jogurtu – inaczej nie będziesz miał energii do pracy.

Zacznij pracę od prostych czynności – może to być nawet segregowanie poczty. Takie zadanie pozwoli ci mieć poczucie tego, że praca posuwa się do przodu i pozwoli łagodnie wejść w bardziej skomplikowane zadania.

Zachowaj pogodę ducha – świadomość, że właśnie minął długi weekend i na następny trzeba czekać blisko miesiąc może być depresyjna. Postaraj się jednak nie narzekać, tylko cieszyć z tego, że już niedługo sezon urlopowy. Optymiści i osoby pogodne nie tylko odczuwają mniejszy stres, ale również są bardziej lubiane w pracy.

A jakie wy macie pomysły na lepszy powrót do pracy po długim weekendzie?