Wtorek najbardziej efektywnym dniem pracy?

Jaki dzień tygodnia jest najbardziej efektywny? Okazuje się, że wtorek. Być może akurat nie dzisiejszy – większość z nas myśli już o wieczornej imprezie, ale w standardowym tygodniu, we wtorek podobno pracujemy najlepiej.

Serwis Accountemps zbadał jakie dni w tygodniu są oceniane jako najbardziej produktywne przez managerów HR. Okazało się, że wtorek (uzyskał 39% wskazań) – dla porównania poniedziałek 29%, środa 14%, a czwartek i piątek po 3%.

Dlaczego wtorek? Bo jeszcze nie myślimy o weekendzie (w końcu całe 4 dni w pracy na nas czekają) a już zapomnieliśmy o weekendzie (którym często jeszcze w poniedziałek żyjemy).

Jeśli przeanalizować zaś godziny pracy, to okazuje się, że najbardziej produktywni jesteśmy między 10.00 a południem. Najgorzej zaś w pracy radzimy sobie po 16.00 i między 14.00 a 16.00. Poranek (8.00 – 10.00) został oceniony przez co dziesiątego specjalistę jako najmniej efektywny czas pracy. Pewnie to ci, którzy nienawidzą wstawać rano.

Ciekawe jak te wyniki mają się to do innych badań, które wykazały, że 11:45 we wtorek to najgorsza minuta pracy w całym tygodniu.

źródło:prnewswire.com

Tagi: