Reality show sposobem na rekrutację

O kilku reality show, które albo zorganizowane były w środowisku zawodowym, albo też chodziło w nich o zdobycie pracy już pisałam.  Okazuje się, że istnieje jeszcze jeden typ reality show związany z pracą. Jest to jedyne w swoim rodzaju reality show organizowane w Indiach i USA przez firmę Capgemini. Show, w którym biorą udział specjaliści IT.

O co chodzi w teleturnieju? Otóż Super Techies Show to program oparty o rywalizację kilku drużyn (18 z Indii i 8 z USA) które zostały wybrane z tysięcy zgłoszeń do programu. Drużyny te będą pracować nad rozwiązaniami problemów z realnych firm (np. Deutche Bank, JSoft Solutions, LinkedIn, Salesforce). Wszyscy członkowie drużyn przeszli gęste sito testów z obszarów technologii IT oraz rozwiązywania problemów biznesowych.

Nagroda główna to nagroda pieniężna, ale nie tylko o to tu chodzi. Otóż każdy uczestnik show może zostać zrekrutowany do Capgemini (bądź firmy, dla której realizował projekt) i tym samym, zdobyć świetną pracę.

Obecnie trwa już drugi sezon teleturnieju a poszczególne odcinki i to, jak przebiegał proces tworzenia rozwiązania do realnego problemu określonej firmy, możecie obejrzeć np. w serwisie Youtube.

Co myślicie o takiej – dość kosztownej, ale jakże medialnej – metodzie rekrutacji?