Imigranci lepiej wykształceni niż Brytyjczycy

wyjazd emigracja1 Imigranci lepiej wykształceni niż BrytyjczycyW Wielkiej Brytanii, po ponad dekadzie od boomu emigracyjnego Polaków,  nadal panuje przekonanie, że przyjeżdżający do kraju imigranci mają słabe wykształcenie i ich głównym celem jest korzystanie z lepszej niż w ich kraju opieki socjalnej. Po porównaniu statystyk okazuje się jednak, że system jest drenowany równie mocno przez Brytyjczyków co imigrantów, a za to imigranci mają lepsze wykształcenie.

Z badania ONS (Office for National Statistics) wynika, że imigranci, którzy przyjeżdżają do Wielkiej Brytanii wcale nie są ani gorzej wykształceni niż Brytyjczycy ani też nie żerują na systemie opieki społecznej. Mało tego – radzą sobie lepiej niż rodowici mieszkańcy kraju. Wśród emigrantów jest aż 38% osób z wyższym wykształceniem, a tylko 29% Brytyjczyków może się takim wykształceniem pochwalić. W efekcie, spośród emigrantów aż 21% pracuje w dobrze opłacanych sektorach takich jak finanse czy ubezpieczenia – wśród Brytyjczyków, osób pracujących w tych branżach jest 17%.

Nie jest też prawdą to, że imigranci nie pracują i są obciążeniem dla Państwa. Wprawdzie 40% z nich nie pracuje, ale wśród Brytyjczyków współczynnik ten wynosi 39% zatem jest bardzo podobny.

Wśród obecnych mieszkańców Wielkiej Brytanii około 13% nie urodziło się w tym kraju. Polacy stanowią około 14% imigrantów, przy czym nasza obecność jest mocno widoczna dlatego, że 92% imigrantów z Polski przyjechało do Wielkiej Brytanii w ciągu ostatnich 12 lat.

Dodaj komentarz

One Response to “Imigranci lepiej wykształceni niż Brytyjczycy”

  1. emigrant says:

    To polskie media i zakłamane peowskie bydło wmawia społeczeństu że na emigrację decydują się margines społeczny i niedorajdy życiowe…

    A jak jest naprawdę? Na emigrację decydują się najbardziej wartościowe jednostki które w UK robią błyskawiczną karierę zarówno ze względu na posiadane wykształcenie oraz doświadczenie zawodowe jak również swoją pracowitością (w angielskich standardach kwalifikuje się nas od razu do leczenia z “pracoholizmu”).
    No cóż… Polska nie chciała płacić uczciwie za naszą wiedzę … to teraz kto inny się bogaci a my z nim.