Wybierasz się do pracy do Anglii? Obejrzyj to video

wyjazd emigracja1 Wybierasz się do pracy do Anglii? Obejrzyj to video Brytyjski resort ds. samorządu lokalnego i społeczności lokalnych przygotował dla Polaków, którzy planują przyjechać do Wielkiej Brytanii za pracą spot video, który ma uświadomić im zagrożenia, jakie wiążą się z przyjazdem do Anglii bez przygotowania.

W spocie przedstawione są historie Polaków, którzy albo nie byli wystarczająco przygotowani albo dali się oszukać. Dla kontrastu mamy też historię osoby, która z powodzeniem żyje w Anglii 10 lat.

Za wykonanie spotu zapłacił brytyjski rząd. Celem jest uświadomienie zagrożeń, jakie wiążą się z wyjazdem na emigrację bez należytego przygotowania i wiedzy.

Dodaj komentarz

5 komentarzy to “Wybierasz się do pracy do Anglii? Obejrzyj to video”

 1. emigrant napisał(a):

  „W spocie przedstawione są historie Polaków…” 😀 ROTFL…. najbardziej urzekająca jest „historia Jacka, który mówi po polsku z angielskim akcentem (taki akcent mają dzieci Polaków emigracji II RP/byłych żołnierzy Maczka czy lotników).

  Druga sprawa tylko skończeni debile (a takich jest niestety mnóstwo) jada do UK >>>> bez znajomości języka <<<< i bez kwalifikacji (certyfikatów, czy dyplomów honorowanych w UK) myśląc że zostaną "szefami świata". Taką samą "karierę" mogą zrobić jadąc na tzw "pałę" do Japonii czy Paragwaju – bez znajomości języka jedyne co ich czeka to menelstwo.

 2. PRZECIĘTNY POLAK napisał(a):

  Ten krótki filmik ,który obejrzałem zadziałał na moje emocje . To przykre i smutne , że niektórzy Polacy muszą wyjeżdżać za granice – w poszukiwaniu szans na lepsze i GODNE życie . Bo w Polsce nie ma takich perspektyw , lecz niestety takie są realia w Polsce . Puśćcie ten filmik Tuskowi albo najlepiej całemu rządowi niech Na miłość Boską w końcu się opamiętają . Bo pracując np .w dziale produkcji przy wynagrodzeniu 1600/miesięcznie brutto – ŚMIECH NA SALI przeciętnego Polaka nie stać na wynajem mieszkania a co dopiero mówić o samodzielnym utrzymaniu się w jakimkolwiek mieście w Polsce .TO PRZYKRE PRAWDA . A co dopiero mają powiedzieć rodziny 3-5 osobowe swoim dzieciom – NIE STAĆ MNIE ABY KUPIĆ CI KSIĄŻKI , ZABAWKI,ITP . To woła o pomstę do Nieba , lecz nasz Rząd nie interesuje się ubogim życiem przeciętnego Polaka . Oni przecież nie muszą się martwić skąd wziąć pieniądze DOSŁOWNIE na chleb aby przetrwać cały miesiąc. TO WSZYSTKO JEST BARDZO SMUTNE I PRZYKRE . >>>PISAŁ PRZECIĘTNY POLAK >>>

 3. Biczmajster napisał(a):

  No proszę.

  O Polaków dba nawet brytyjski rząd, skoro przestrzega przed zagrożeniami przyszłych potencjalnych poddanych korony brytyjskiej. A „nasz” by nas tylko załatwiał na różne wyrafinowane sposoby.

 4. polak napisał(a):

  Zostałem w Polsce nie mam pracy nie mam z czego żyć, oszczędności mi się skończyły, a jak jakimś cudem znajdę pracę zapłacą mi 500 euro. Warto było zostać ? Na studia i szkolenia wydałem już ze swoich pieniędzy 40000. Nie stać mnie na pracę za 500 euro.

 5. W razie trudności- do kogo zwrócić się o pomoc?