Co powoduje, że nie zwalniasz się z pracy?

happy work Co powoduje, że nie zwalniasz się z pracy?Wiemy dlaczego ludzi odchodzą z pracy – niska pensja, szef psychopata, brak możliwości rozwoju – to najczęstsze powody. Co powoduje jednak, że zostajemy? I że nawet w sytuacji otrzymania propozycji z nieco wyższą pensją czy lepszymi szkoleniami decydujemy się zostać w naszej firmie?

Badania w tym zakresie przeprowadził Randstad. Wprawdzie w USA, ale motywacja pracowników wydaje się być zbliżona. Co zatem zatrzymuje pracowników u obecnego pracodawcy?

 • Bezpieczeństwo pracy (umowa zgodna z prawem i pewność zatrudnienia) – ważne dla 36%
 • Konkurencyjne wynagrodzenie i pozapłacowe dodatki – 30%
 • Przyjazne środowisko pracy – 27%
 • Finansowe bezpieczeństwo – 27%
 • Lokalizacja biura – 24%
 • Work-life balance (możliwość godzenia życia zawodowego z pracą) – 21%
 • Ciekawy obszar pracy – 16%

Firma, która zapewni pracownikowi te elementy może czuć się bezpiecznie jeśli chodzi o zatrzymanie pracowników – rotacja w takiej firmie będzie niewielka. Niestety, o bezpieczeństwo pracy oraz konkurencyjne wynagrodzenie i stabilność finansową w Polsce (i większości krajów Europy) teraz trudno.

A co da was byłoby najbardziej przekonujące do pozostania?

Dodaj komentarz

One Response to “Co powoduje, że nie zwalniasz się z pracy?”

 1. emigrant napisał(a):

  Polacy pomimo skandalicznych warunków w wielu zakładach pracy – gdzie notabene powinna się pojawić PROKURATURA (np okradanie pracowników nazywane łagodnie „niewypłacaniem pensji” itp…) nie rzucają pracą bo w większości mają mentalność chłopa pańszczyźnianego….
  Ile to ja razy będąc w PL słuchałem pieprzenia od narzekających dawnych kolegów „gdzieś trzeba pracować”, „wszędzie jest tak samo…”, „szef sk…wiel ale przynajmniej wypłata na czas…” i tak dalej i tak dalej…

  „Chłop pańszczyźniany” nie jest w stanie rzucić pracą – on jest do swojego „pola” przywiązany mentalnymi kajdanami.

  ps. w UK wcale nie jest tak „trudno” o stabilność finansową ani o konkurencyjne wynagrodzenie… Proszę zatem nie robić czarnego PRu.