5 serwisów do bezwzrokowego pisania na klawiaturze

Umiesz szybko pisać na klawiaturze? Jeśli nie, to może warto rozważyć zainwestowanie czasu w kurs szybkiego pisania? Bezwzrokowe pisanie na klawiaturze ma same korzyści – marnujemy mniejsza ilość czasu, jesteśmy postrzegani jako osoby bardziej sprawnie radzące sobie na komputerze, a dla wielu pracodawców szybkie pisanie będzie istotnym plusem przy zatrudnieniu nas. Zatem zobaczmy jakie kursy mamy do wyboru?

Piskle.pl

Kurs w wersji podstawowej jest bezpłatny. Konto premium, które daje dostęp do kursów zaawansowanych oraz dodatkowych lekcji. Koszt konta 39 zł na pół roku. Niezbyt dużo, jeśli weźmiemy pod uwagę, że jeśli zainwestujemy finanse, to są spore szanse, że kurs rzeczywiście ukończymy. Oczywiście na stronie można bezpłatnie zmierzyć swoje aktualne tempo pisania i zobaczyć jakie błędy najczęściej popełniamy.

Pisaniebezwrokowe.pl

W pełni bezpłatny serwis, który poza systemem lekcji posiada również system kontroli postępów oraz ocen, które pozwalają nam zobaczyć, jak dobrze przyswoiliśmy lekcję oraz ćwiczenia pozwalające ćwiczyć konkretne palce.

Mistrz-pisania.pl

Serwis wygląda nieco słabiej niż poprzednicy, ale również pozwala na naukę pisania – powoli i bez stresu. W pełni bezpłatny.

Ratatype.com

Niestety pozwala jedynie na ćwiczenie alfabetu angielskiego (nie możemy ćwiczyć polskich znaków) za to jest przyjemny w obsłudze i ma użyteczny interfejs. Do ćwiczeń wymagana jest rejestracja konta.

Bezwzrokowo.pl

Kurs płatny ale za to z dodatkowymi motywatorami – jeśli opuścisz lekcję, to dostaniesz maila z przypomnieniem.

Jak widać, można wybrać coś dla siebie – zatem do dzieła!