7 powodów dla których warto iść do pracy piechotą

Jeśli do pracy masz do 30 minut piechotą, to zamiast jechać samochodem lub autobusem, znacznie zdrowiej byłoby codziennie do pracy spacerować. Będzie to trwało nieco dłużej, ale za to będzie znacznie zdrowiej!

Spacerowanie niesie ze sobą wiele korzyści dla naszego zdrowia. Zdecydowanie jest bardziej korzystne niż dojeżdżanie do pracy samochodem czy autobusem. Zobaczmy, jakie korzyści ma chodzenie do pracy piechotą.

  1. Łagodny wysiłek fizyczny aktywuje przemianę komórek pierwotnych w komórki kośćca (szpiku). Mówiąc mniej naukowo, kiedy spacerujemy pomagamy naszemu organizmowi w tworzeniu czerwonych krwinek.
  2. Spacerowanie poprawia przepływ krwi i więcej jej dostaje się do naszego mózgu. W efekcie jest bardziej dotleniony i mniej podatny na demencję.
  3. Zmniejsza ryzyko przedwczesnej śmierci dzięki podnoszeniu ogólnego stanu zdrowia. Badania wykazują, że osoby, które regularnie spacerują, są o 19% mniej narażone na przedwczesną śmierć.
  4. Spacerowanie wydłuża życie. 15 minut spaceru dziennie wydłuża życie o 3 lata!
  5. Poprawa wytrzymałości dzięki codziennym spacerom będzie zauważalna już po 2-3 miesiącach częstszego chodzenia. Będziemy wolniej się męczyć a nasze mięśnie ulegną wzmocnieniu.
  6. Chodzenie piechotą poprawia odporność na zachorowania. Nasz organizm czuje się lepiej, zatem jest bardziej odporny na infekcje, hartuje się w trakcie spacerowania a poza tym, nie jesteśmy narażeni na zarazki, które w środkach komunikacji miejskiej atakują nas ze zdwojoną siłą.
  7. W trakcie spaceru możesz słuchać audiobooka i w ten sposób nadrabiać zaległości związane z czytaniem. Innym sposobem na rozwój są lekcje języka obcego, które również w trakcie drogi do pracy możemy odsłuchiwać.