E-papieros w pracy dozwolony

palenie praca E papieros w pracy dozwolony

Ustawa z 1995 roku o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych zabrania palenia w zakładach pracy (poza miejscami specjalnie do tego wyznaczonymi). Ci, którzy korzystają z e-papierosów mogą jednak – jak się okazuje – spokojnie palić. Ich ustawa nie obowiązuje.

E-papierosy nie zawierają tytoniu, a palacz nie wydycha dymu tylko parę wodną, która jako taka szkodliwa dla otoczenia nie jest. Zatem palacz e-papierosów nie szkodzi swoim kolegom z pracy. Ustawa go więc nie dotyczy i w teorii może spokojnie palić e-papierosa na swoim stanowisku pracy.

Odwykliśmy jednak nie tylko od zapachu dymu, ale również od widoków papierosa na biurku, a e-papieros, mimo iż jednak nie identyczny, nieco go przypomina. Dlatego też, jeśli pracodawca nie chce, by jego pracownik używał e-papierosa w przy biurku musi taki zakaz wprowadzić do regulaminu pracy. Dopóki go nie ma, pracownik może spokojnie „puszczać dymka” robiąc jednocześnie raport dla szefa.

A czy wy spotkaliście się z paleniem e-papierosów w pracy?

Dodaj komentarz

2 komentarze to “E-papieros w pracy dozwolony”

  1. Aldonka napisał(a):

    Ja osobiście się z takim problemem nie spotkałam, a to dlatego że w naszym pracowniczym pokoju wszyscy e-palą 🙂 Ja mam swojego Cigito, kolega Volisha i jak ktoś ma ochotę to sobie wyciągnie e-papieroska i zapali. Chociaż rozumiem, że ktoś nie akceptujący tego typu rzeczy może mieć problem. Np. W instytucjach publicznych nie powinno mieć coś takiego miejsca. Wspominał o tym ostatnio nawet właściciel E-dymka – jednego z większych sklepów z e-papierosami. Więc nie jest to tylko opinia mniejszości.

  2. Najlepsza lokata napisał(a):

    Ja się z tym nie spotkałam i nie wydaje mi się, bym szybko ujrzała taką osobliwość. Jak to przecież by wyglądało? Wchodzi szef do pokoju pracownika, a ten sobie spokojnie popala e-papierosa. Dość komicznie.

    Zresztą, wciąż nie do końca możemy powiedzieć, że korzystanie z e-papierosów jest zdrowe, także tym bardziej jestem przeciwko ich użytkowaniu w miejscach publicznych takich jak zakłady pracy.