Pracodawca przyjazny homoseksualistom – jak zareagowalibyśmy na taki ranking?

praa geje Pracodawca przyjazny homoseksualistom – jak zareagowalibyśmy na taki ranking?Czy Polska jest krajem tolerancyjnym dla mniejszości seksualnych? Doświadczenie moich znajomych mówi mi, że niekoniecznie. Swoją orientację w większości przypadków muszą ukrywać, by zdobyć oczekiwaną pracę. Tymczasem w Wielkiej Brytanii powstają rankingi pracodawców najbardziej przyjaznych homoseksualistom.

Pracodawcy „Gay friendly” – taki ranking stworzono w Wielkiej Brytanii. Na pierwszy miejscu znalazła się firma Accenture, drugie zajęła Gentoo Group Ltd.(firma zajmująca się wynajmem nieruchomości), trzecie The Cooperative (brytyjska wielobranżowa spółdzielnia konsumencka). Z międzynarodowych znanych nam firm, w rankingu znalazł się również Ernst&Young. IBM czy Goldman Sachs. Wśród 100 wyróżnionych pracodawców są też oddziały policji (południowej i północnej Walii) oraz kilka uniwersytetów.

W Polsce oficjalnych rankingów firm przyjaznych gejom się nie tworzy. Czy dlatego, że mamy mniejszą ilość osób należących do mniejszości seksualnych? Raczej nie. Powodem jest prawdopodobnie fakt, iż wygrana w takim rankingu mogłaby firmie bardziej zaszkodzić niż pomóc – dojść mogłoby bowiem do sytuacji, w której osoby heteroseksualne rozważałyby chęć zatrudnienia w takiej firmie.

Jak uważacie – czy taki ranking, w naszym środowisku, mógłby firmie zaszkodzić?

Dodaj komentarz

2 Responses to “Pracodawca przyjazny homoseksualistom – jak zareagowalibyśmy na taki ranking?”

  1. Wodzu says:

    No i oczywiście gay-propaganda musiała zawitać i tutaj. Co to do diaska znaczy: pracodawca przyjazny homoseksualistom?! Co mnie w ogóle obchodzi, co i z kim w łóżku robią moi współpracownicy?! Ja nie muszę tego wiedzieć, oni nie muszą się z tym obnosić. Proste jak budowa cepa. A ja nie muszę być gay-entuzjastą, żeby szanować ich jako ludzi (co nie oznacza zgadzania się z ich postawą) i tym bardziej, żeby efektywnie współpracować.

    Może pójdźmy dalej: samochody przyjazne homoseksualistom, budynki przyjazne homoseksualistom? Bo knajpy i hotele spod znaku tęczy już są… Paranoja, żeby mniejszość tak bardzo narzuciła się większości i tak mocno wydrenowała jej mózgi…

  2. emigrant says:

    Polska jest krajem tolerancji ? WOLNE ŻARTY