Platforma do angażowania pracowników w social media

Korzystacie z narzędzi social media? Macie konto na Facebook lub Naszej Klasie? A może prowadzicie mikrobloga? Większość z Was jest zaznajomiona z social media – w końcu jesteście czytelnikami bloga, który też jest medium społecznościowym. A czy wykorzystujecie własne konta do tego, by promować swojego pracodawcę?

Pracownicy firmy mogą być niezwykle wiernymi ambasadorami marki – mogą też – jeśli są z pracy niezadowoleni, nie tylko nie polecać korzystania z usług i produktów firmy, w której pracują, lub wręcz ją odradzać. Na Słowacji powstała właśnie platforma, która pozwala na włączanie pracowników w działania promocyjne realizowane przez firmę za pomocą social media. Jak to działa?

Meevl pozwala na uruchamianie konkursów dla pracowników, w których zadaniem pracownika, jest rozprzestrzenianie informacji o firmie poprzez kanały social media z których korzysta. Aplikacja śledzi ile osób polubiło lub podzieliło się informacją przesłaną przez pracownika i na tej podstawie można stwierdzić, który pracownik najmocniej przyczynił się do rozprzestrzenienia informacji. I dać mu nagrodę.