Czy uderzyłbyś swojego szefa?

uderzyc szefa Czy uderzyłbyś swojego szefa? Bywacie wściekli w pracy? Czasem stres jest tak duży, że mniej odporni pracownicy potrafią nawet rozwalić ksero czy monitor! A co z agresją wobec kolegów czy przełożonych? Przyznajcie się – ile razy mieliście ochotę uderzyć kolegę z pracy lub szefa?

Serwis AskMen.com przeprowadził ciekawą ankietę na swoich łamach – zapytał użytkowników, czy byliby w stanie (czy ta naprawdę chcieliby) uderzyć swojego szefa bądź kolegę z pracy w nos (zakładając, że nic by im za to nie groziło). Jak myślicie, ile osób marzy o pobiciu swojego managera?

Okazuje się, że całkiem sporo i co ciekawe, o ile wraz z wiekiem badanych wyraźnie malała skłonność do bycia agresywnym wobec kolegów z pracy, o tyle w przypadku managerów zależność tak nie była już aż tak widoczna. W grupie najmłodszych pracowników walnąć szefa z pięści chciałoby około 38% badanych,  w grupie do 29 roku życia, uderzyłby szefa co czwarty, a w grupie do 49 lat co piąty pracownik.

Zdecydowanie odważniej tłuklibyśmy swoich kolegów z pracy. W grupie najmłodszych pracowników, przed uderzeniem kolegi (bez konsekwencji) nie zawahałoby się 65% pracowników. W grupie do 29 roku życia agresji fizycznej użyłby co drugo pracownik, a w grupie pracowników do 49 roku życia co czwarty.
Za co najczęściej mielibyście ochotę „przywalić” koledze bądź szefowi?

Dodaj komentarz

One Response to “Czy uderzyłbyś swojego szefa?”

  1. Mariusz says:

    Nigdy. Jestem zwolennikiem siły argumentów a nie argumentów siły. Poza tym nigdy (powiedzmy) nie ma jednostronnej winy. Wodzostwo ma swoje racje, my (pracusie) swoje. I zawsze powinniśmy dojść do jakiegoś porozumienia – choć jest to bardzo trudne. Tym bardziej, że pracodawcy, w odróżnieniu od pracobiorców, myślą tylko o kasie. W pracowniku nie widzą człowieka z jego potrzebami, a tylko roboczoczłowiekogodzinową stawkę.