Browarek po pracy?

Czy zdarza się Wam wychodzić z kolegami z pracy na piwo? Piątek to najczęściej wybierany dzień na niewielka integrację po całym ciężkim tygodniu. Niekiedy jednak tracimy kontrolę nad tym, ile wypijamy. Częściej zdarza się to mężczyznom.

Stowarzyszenie Drinkaware przeprowadziło wśród Brytyjczyków (którzy bynajmniej za kołnierz nie wylewają) ankietę dotycząca spożywania alkoholu po pracy. Okazuje się, że wpadki są częstsze niż by się wydawało.

Najczęściej zdarzają się najmłodszym pracownikom. Aż 80% osób w wieku 18-24 lat uważa, że napicie się z kolegami z pracy jest w porządku – nawet jeśli przesadzi się z alkoholem. Połowa z fanów piątkowego drinka żałuje przynajmniej jednego swojego „wygłupu” po alkoholu.

Tylko 42% mężczyzn pijąc z kolegami zatrzymuje się w piciu, kiedy „ma już dość”. 37% dba o to, by zjeść dobry, syty posiłek przed imprezą z alkoholem. 29% stara się pić wolno. Reszta idzie na żywioł. Nieco bardziej odpowiedzialnie konsumują alkohol kobiety, choć do tego, by się kontrolować nieco im brakuje. Ponad połowa (55%) przestaje pic ja ma dość. Więcej też dba o „dobry podkład” (47%) a co trzecia stara się pić wolno.

A czy wy macie jakieś strategie jak nie upić się za bardzo na imprezie firmowej czy wyjściu z kolegami na piwo?