Aplikacja na iPhone by rekrutować dentystów?

Technologie mobilne coraz prężniej wchodzą w obszary rekrutacyjne. Coraz więcej z nas korzysta ze smartfonów by szukać pracy, przegląda serwisy, buduje networkng. Nic zatem dziwnego, że firmy poszukujące pracowników, inwestują w mobilne rozwiązania, by pracowników znaleźć. Swoja aplikację mają nawet dentyści.

Aplikację na iPhone uruchomił serwis Integrated Dental Holdings, który wspiera dentystów w procesie poszukiwania nowych możliwości rozwoju. Aplikacja ma umożliwiać dentystom poszukiwanie propozycji pracy dedykowanych jedynie technikom dentystycznym i dentystom – po to, by przede wszystkim oszczędzić czas szukania ofert (nie trzeba przekopywać się przez ogłoszenia), jak i pozwolić na zebranie wszystkich aktualnych ofert pracy w jednym miejscu.

Coraz więcej firm decyduje się na uruchomienie własnych aplikacji rekrutacyjnych. Poza wyszukiwaniem ofert umożliwiają one również wsparcie w zakresie samej rekrutacji – np. poprzez udostępnienie możliwości aplikowania za pomocą telefonu czy przeprowadzenie wstępnych testów selekcyjnych. A czy wam zdarzyło się już korzystać z aplikacji stworzonych do poszukiwania pracy? Czy uważacie, że tworzenie ich to dobry pomysł ?