Wygarnij szefowi (bezpiecznie)

Co chcielibyście powiedzieć swojemu szefowi, gdybyście mieli absolutną pewność, że nie będzie wiedział kto mówi? Wygarnęlibyście wszystkie żale i wskazali błędy w zarządzaniu? Nie tylko wy macie takie fantazje.

Dla osób, które chciałyby powiedzieć kilka słów do słuchu swojemu szefowi, ale nie mają odwagi zrobić tego bezpośrednio powstał serwis Tell Your Boss Anything. Umożliwia on zachowanie anonimowości i wysłanie wiadomości do szefa, a ten może odpowiedzieć na zarzut ( i użytkownik serwisu wiadomość dostanie).
Aby jednak wiadomość do szefa nie była stekiem przekleństw i wyzwisk system ma założony filtr, który działa w bardzo charakterystyczny sposób – otóż jeśli przesadzimy z przekleństwami, nasz mail po prostu nie zostanie wysłany.

Czym ma się to różnić od sytuacji w której wygarniamy szefowi mailowo wysyłając mail ze specjalnie do tego celu założonej skrzynki pocztowej? Nie wiem tego,  ale pewnie jest w tym jakaś głębsza logika. Na przykład sprzedażowa – dostęp do platformy kosztuje 20$. Twórcy strony zachęcają do jej wdrożenia do firmy – tak by każdy mógł wysłać anonimową skargę lub propozycję zmian do swojego przełożonego. Co o tym sądzicie?