Połowa Polaków może pracować zdalnie?

Firma Regus przeprowadziła ostatnio badania dotyczące mobilności stanowisk pracy. Wynika z nich, że aż 53% Polaków może pracować zdalnie i nie musi codziennie dojeżdżać do pracy – dla mnie brzmi nieco nierealnie. A dla was?

Z ankiety przeprowadzonej na ponad 16.000 pracowników w 80 krajach wyłania się obraz coraz bardziej mobilnego podejścia do pracy. Mamy już narzędzia, które umożliwiają nam prace niemalże z każdego krańca świata – dlaczego zatem siedzieć w dusznym biurze zamiast pracować z domu? Taką możliwość daje coraz więcej pracodawców. Oczywiście nie zawsze jest to praca wyłącznie w trybie zdalnym, ale nawet jeden czy dwa dni zdalnie w tygodniu już pozwalają nam zaoszczędzić na dojazdach.

A co robiliby Polacy z dodatkowym wolnym czasem gdyby mogli pracować zdalnie? Największą popularnością wśród ankietowanych cieszyło się:

A co wy byście robili, gdyby wasz pracodawca umożliwił wam prace zdalną? Na co przeznaczylibyście czas zaoszczędzony na dojazdach? I czy poza czasem byłaby to dla was jakaś oszczędność? Na przykład na benzynie?

źrodło badań: hrnews.pl