Nowoczesne sposoby szukania pracowników

Osób poszukujących pracy jest wiele. Prawdziwych gwiazd już nie aż tak dużo. Ciężko je znaleźć i zweryfikować- zwłaszcza rekruterom, którzy na branży kandydata się nie znają. Firma Gild wprowadziła zatem na rynek dwie ciekawe opcje, pozwalające na rekrutację najlepszych kandydatów – jedna pomaga szukać webmasterów i programistów oceniając jakość pisanego przez nich kodu, druga szukać talentów w czasie targów pracy.

Guild Source to projekt, który pozwala na szukanie najlepszych programistów i koderów. Obecnie jest tak, że jeśli szuka się osoby o umiejętnościach z zakresu technologii IT, to osoba z działu HR najczęściej musi prosić o pomoc specjalistę IT, bo nie jest w stanie ocenić „programistycznych robaczków” i zorientować się, czy kod pisany przez kandydata jest dobry czy zły. Guild Source przeszukuje dostępne bazy kodów (np. kod osób tworzących open sourcowe oprogramowanie) i sprawdza go pod kątem tego, czy jest to kod zaawansowany i czysty czy zawierający spore ilości błędów. Następnie, każda osoba dostaje ocenę swojego poziomu znajomości określonych języków programowania, a osoba rekrutująca może na tej podstawie – bez znajomości html czy PHP ocenić jakość kandydata. Proste i sprawne (choć niestety kandydata, który nie pracuje nad rozwojem wolnego oprogramowania nie znajdzie).

Inny pomysł to Guild Arena, czyli sposób na wyszukiwanie utalentowanych kandydatów np. na studenckich targach pracy. Jak to działa? Otóż przychodzimy na targi, a na naszym smartfonie ląduje aplikacja, która jest quizem opartym o pytania z określonej, interesującej nas branży. Rozwiązujemy quiz a nasz wynik punktowy wysyłany jest do osoby prowadzącej stanowisko targowe. Dzięki temu, od razu wie ona, że na targach znajduje się osoba, która świetnie odpowiedziała na jej pytania i warto się z nią spotkać. Kandydat zaś ma od razu opcję na weryfikację swojej wiedzy. O ile oczywiście posiada smartfona.

I jak wam się oba pomysły podobają? Rekrutacja to już nie tylko wysyłanie CV w odpowiedzi na ogłoszenie o pracy, prawda?

A kiedy wy aktualizowaliście swoje CV w naszym serwisie?