Ile czasu spędzasz na plotkowaniu ?

ploty wpracy Ile czasu spędzasz na plotkowaniu ? Plotkujecie w pracy? Trudno przeżyć całe 8 godzin bez rozmów, które nie dotyczą pracy. Niemniej jednak obmawianie i plotkowanie może zniszczyć nawet najlepszą atmosferę w miejscu pracy. Według badań, średnio rozmawiamy w pracy na tematy nie związane z pracą przez … 27 minut i 27 sekund każdego dnia!

Najbardziej płodni w „klepaniu farmazonu” czyli prowadzeniu rozmów na tematy nie związane z pracą, są.. specjaliści HR, czyli osoby, które nie tylko powinny świecić przykładem, ale również dbać o to, by pracownicy byli maksymalnie efektywni w pracy. Z badań Mars Drinks Office Connections wynika jednak, że przeciętnie specjalista od zasobów ludzkich plotkuje o minutę i 59 sekund dłużej niż reszta.

A o czym najchętniej rozmawiamy? O pogodzie, celebrytach, jedzeniu, związkach i zdrowiu. Takie gadanie o niczym konkretnym (a przynajmniej nie o pracy) obejmuje nie tylko rozmowy twarzą w twarz (choć te są najbardziej popularne), ale również rozmowy prowadzone przez telefon, mailae, komunikatory czy media społecznościowe.

A o czym wy najchętniej rozmawiacie w pracy?

źródło:employeebenefitns.co.uk

Dodaj komentarz

One Response to “Ile czasu spędzasz na plotkowaniu ?”

  1. Bea napisał(a):

    Lubiłam chwilkę (podczas picia porannej kawy) poplotkowac na błahe tematy, ale do czasu … Moją uwagę zwróciła „sensacyjna wiadomośc” dwóch kolegów, ze jedna z koleżanek ma wykształcenie … podstawowe. Kpili z tego i szydzili … Wydało mi się to takim absurdem, że zaniemówiłam. I chociaż nie przepadam za tą koleżanką, to wewnętrznie tak się wówczas zjeżyłam, że gdybym mogła, to tych dwóch „wykształconych” palnęłabym czymś ciężkim … Nie zrobiłam tego, bo oczywiście nie mogłam, ale dało mi to do myślenia i pomogło podjąc decyzję – przy żadnej kawie i nie tylko, nie dam się wciągnąc w ploty! Grzecznie, aczkolwiek stanowczo będę ucinała wszelkie próby nawiązania głupawych rozmów na temat innych osób. A na marginesie, ta koleżanka jest osobą młodą i ma wykształcenie średnie, adekwatne do zajmowanego stanowiska pracy. „Le Placard” – polecam!