Romans w pracy – które kraje przodują we flirtach biurowych?

Zdarzył Wam się romans w pracy? Bądź może choć biurowy flircik? W pracy zaczyna się 1/3 romansów. A w których krajach najczęściej się romansuje w pracy?

Randstad, międzynarodowa agencja pracy, która co roku bada rynek pracy, a wyniki publikuje w raporcie „Global Workforce”, zbadała to, jak mocno w poszczególnych krajach, pracownicy są otwarci na romanse w pracy. Jak myślicie – gdzie romansuje się najczęściej?

Najbardziej „gorącymi emocjonalnie” pracownikami, są mieszkańcy Chin, Indii i Malezji – w krajach tych, do romansów w pracy przyznaje się 70% pracowników. Na drugim biegunie są mieszkańcy Japonii – „zaledwie” co trzeci pracownik (33%) ma za sobą biurowy romans. Mało romansują również Luksemburczycy (34%).

Pracownicy, w zasadzie nie widzą problemu w romansie w pracy. Hiszpanie i Meksykanie uważają, że to nic zdrożnego. Jest to jednak dość trudny temat dla mieszkańców Luksemburga -aż 58% pracowników tego kraju uważa, że romans w pracy może zaowocować problemami zawodowymi.

A czy romans może wpływać na to, jak radzimy sobie w pracy? Tu pracownicy nie są aż tak optymistyczni. Największy wpływ na jakość pracy w związku z flirtowaniem widzą Hindusi. A czy pracownicy, którzy zaczęliby się spotykać w pracy zrezygnowaliby z pracy by móc być z ukochanym? 24% pracowników tak właśnie by zrobiło, choć wśród Węgrów lub Szwedów, na taki krok zdecydowałby się zaledwie co 10 ty pracownik (11%).

Jaki z tego wniosek? Jeśli marzy się wam romans w pracy, zdecydowanie nie emigrujcie do Luksemburga. Najlepiej byłoby wyjechać do Indii bądź Hiszpanii.

źródło:newswire.ca