Twój najlepszy czas na bycie kreatywnym

kreatywnosc5 Twój najlepszy czas na bycie kreatywnym Kreatywność jest obecnie niezwykle poszukiwaną cechą na rynku pracy. Praktycznie co druga oferta pracy wymaga od pracownika kreatywności. Czy można wyznaczyć godziny w których jesteśmy najbardziej kreatywni?
Nie tak dawno pisałam o tym, że najlepsze pomysły mamy wtedy, kiedy jesteśmy śpiący lub nieco nietrzeźwi. To odkrycie pozwoliło naukowcom na ustalenie pory dnia, w której jesteśmy najbardziej kreatywni. Otóż jeśli jesteś skowronkiem i znacznie lepiej funkcjonujesz rano – bardziej kreatywny będziesz wieczorem. I odwrotnie – jeśli jesteś sową, twoja kreatywność jest najlepsza rano.

Zasada ta działa głównie wtedy, kiedy mówimy o kreatywności w rozumieniu zdolności do łączenia pozornie niepowiązanych ze sobą faktów (czyli wpadania na nietypowe i niestandardowe pomysły). Jeśli mówimy o kreatywności w rozumieniu umiejętności znalezienia rozwiązania jakiegoś problemu (nawet nietypowo) to jako że potrzebujemy do tego analitycznej części naszego mózgu lepiej byśmy nie byli za bardzo zmęczeni.

Dodaj komentarz

One Response to “Twój najlepszy czas na bycie kreatywnym”

  1. mała mi says:

    jednym słowem “podświadomosć” jest w nas najbardziej kreatywna