To, o której wysyłasz maile ma znaczenie!

Czy wysyłając maila o określonej godzinie zwiększasz szanse na szybkie otrzymanie odpowiedzi? Statystyka mówi że tak. Najlepiej wysyłać maile między 14.00 a 17.00.

Badania związane z częstotliwością otwierania maili oraz tym w jakich godzinach są najczęściej czytane przeprowadziła firma MailChimp.com (firma zajmująca się email marketingiem). Przeanalizowano ponad miliard wiadomości e-mail. Odkryto kilka prawidłowości:
Najmniej otwieranych jest maili nocą–  co jest dość oczywiste. Rano (czyli teoretycznie wtedy, kiedy powinniśmy zaczynać od sprawdzenia skrzynki mailowej) wcale ruch w mailach nie jest tak duży. Stopniowo jednak rośnie, by apogeum uzyskać między 2 a 5 po południu. Nawet jednak o 23.00 czytamy więcej maili niż o 8.00 rano.

Najmniej maili wysyłamy i czytamy w weekendy. Niezbyt szczęśliwe dla mailingu są też poniedziałki i piątki (dlatego np. PRowcy nie wysyłają wtedy dziennikarzom informacji prasowych). A jak myślicie – w który dzień wysyłamy i czytamy najwięcej maili? W czwartki! (kolejnym dniem jest środa – zatem przygotujcie się na dzisiejszy i jutrzejszy wysyp wiadomości – w piątek już odpoczniecie).

źródło:antyweb.pl