Jeansy do pracy pokazują, że masz kiepski humor

Dress code w Twojej firmie pozwala na przychodzenie do pracy w jeansach? A czy wiesz, że jeansy preferujemy wtedy,kiedy mamy nie najlepszy nastrój? Dotyczy to zwłaszcza kobiet- uważaj zatem, jaki komunikat dajesz swoim kolegom, kiedy nosisz stale jeansowe spodnie.

Tylko 2 % kobiet wybiera jeansy wtedy kiedy są super szczęśliwe. Za to ponad połowa (57%) wybiera jeansy wtedy, kiedy ma kiepski nastrój.

Badacze z University of Hertfordshire analizowali związek między tym w co się ubieramy a naszym nastrojem. Okazało się, ze taki związek istnieje – kiedy jest nam smutno, nie mamy humoru , nic nam się nie chce, najczęściej ubieramy na siebie byle co – co często oznacza właśnie jeansy. Stąd dalszy wniosek – osoby noszące często jeansy (zwłaszcza kobiety, bo u mężczyzn to pewien standard) nie do końca są zadowolone ze swojego życia i szczęśliwe.

Przy okazji sprawdzono również, że kobiety wierzą w to, że ubierając odpowiedni strój (na przykład ulubioną sukienkę) mogą poprawić sobie nastrój. I to rzeczywiście działa – dlatego na rozmowę kwalifikacyjną najlepiej wybrać te elementy garderoby, które lubimy i które nam w naszym wyobrażeniu „sprzyjają” – choć to myślenie magiczne (tak naprawdę przecież spodnie czy bluzka nie mogą przynieść szczęścia), to poczujemy się lepiej, będziemy bardziej uśmiechnięte i pewne siebie – a to już może zadziałać na naszą korzyść podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Myślę, że nad badaniami powinni też zastanowić się panowie, którzy narzekają na to, że ich partnerki przestały chodzić w sukienkach – może to nie jest objaw mniejszej dbałości o siebie a tego, że wasze ukochane nie są szczęśliwe?

źródło:naukawpolsce.pap.pl

Tagi: