Chcesz dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej? Jedz karoteny

Efekt pierwszego wrażenia jest nie do uniknięcia – pojawia się zawsze, a w wielu sytuacjach, takich jak np. rozmowa kwalifikacyjna, jest szczególnie ważny. Na szczęście możemy starać się na niego wpływać naszym strojem, emocjami, zachowaniem. Ważny jest też wygląd naszej skóry, paznokci, włosów. Jeśli chcesz wywrzeć dobre wrażenie warto jeść karoteny – twierdzą naukowcy.

W „PLoS ONE” opublikowano badania, sugerujące zjawisko poprawy wyglądu skóry zarówno realnie, jak i w oczach obserwatorów, po regularnym spożyciu karotenów. Mówiąc mniej naukowym żargonem – jak jesz marchewkę to Twoja skóra wygląda lepiej i to widać!

Poprawa stanu skóry i u badanych była widoczna już po 6 tygodniach jedzenia większej ilości karotenów. Co zatem jeść? Marchewkę, dynię, słodkie ziemniaki , pietruszkę naciową. Zatem od jutra, zamiast ciastka do kawy, w dłoń chwytamy marchewkę. Będzie nie tylko mniej kalorycznie, ale również znacznie lepiej dla twojej skory, oczu i żołądka. Pamiętajcie jedynie, by dać nowej diecie czas by zadziałała.