Polacy połowicznie zadowoleni z pracy

Instytut badawczy Randstadt przeprowadził w 30 krajach Europy, Azji i Ameryk badanie poziomu zadowolenia z pracy. Jak na tle innych krajów wypadają Polacy i ilu z nas jest ze swojej pracy zadowolonych?

Generalnie można uznać, że jest średnio. Wprawdzie prawie 2/3 Polaków (63%) jest ze swojej pracy zadowolonych, ale na liście krajów europejskich zajmujemy 14 miejsce pod względem zadowolenia (za nami są tylko Włochy. Słowacja, Grecja i Węgry). Jeśli porównany się do krajów pozaeuropejskich też nie jest lepiej – w większości krajów, pracownicy lepiej oceniają swoją pracę. Od nas, gorsze odczucia wobec pracy mają tylko Chińczycy i Japończycy.

Nieco ponad połowa zadowolonych, środkowe miejsce w rankingu – generalnie zatem, jest średnio (choć optymiści i tak stwierdzą, że mogło być gorzej). Zaledwie 14% Polaków jest ze swoje pracy bardzo zadowolonych, co jest wynikiem aż o 4% mniejszym niż przy okazji poprzednich badań (pocieszmy się tym, że w Japonii zaledwie 4% to osoby bardzo zadowolone).

Co ciekawe, emigracja zarobkowa nie jest już aż tak dla nas atrakcyjna – 47% Polaków nie zdecydowałoby się na wyjazd za granicę dla większych pieniędzy. To prawie połowa (choć i tak jesteśmy w czołówce krajów otwartych na emigrację zarobkową – bardziej otwarci są jedynie ci, którzy są mniej zadowoleni z pracy).

źródło:randstad.pl