5 godzin i 41 minut siedzenia w pracy

Pracujesz w dużej firmie? Może na Open Space?I tak większość czasu spędzasz samotnie przy swoim biurku. Siedząc i czytając maile. Zamiast porozmawiać twarzą w twarz.

Czy ciekawiło Was kiedyś ile czasu spędzamy przy biurku w czasie dnia pracy? Brytyjscy naukowcy postanowili to zmierzyć. Okazało się, że w pracy biurowej spędzamy przy biurkach średnio 5 godzin i 41 minut. Strasznie dużo prawda? Wziąwszy pod uwagę wpływ pozycji siedzącej na nasze kręgosłupy i mięśnie a także fakt iż przez tyle godzin wpatrujemy się w monitory w skupieniu i najczęściej w samotności.

Naukowcy zalecają by wbrew ergonomii pracy, ale dla naszego własnego dobra (głównie dla naszego zdrowia), zamiast wysyłać e-mail do kolegi z sąsiedniego pokoju, czasem wstali i przeszli się do niego porozmawiać twarzą w twarz. Nie tylko potrzebujemy bowiem kontaktów społecznych w pracy, ale również dobrze jest czasem móc po prostu rozprostować kości.

Byle tylko nie mieć szefa, który uważa, że jak nie ma cię przy biurku, to znaczy że nie pracujesz – a tacy się niestety zdarzają.