Jedzenie od pracodawcy – chcielibyście?

Czy wasz pracodawca zapewnia Wam posiłki w pracy? I to nie regeneracyjne, do których w określonych sytuacjach zmusza Kodeks Pracy, tylko takie „z dobroci serca”. Są na świecie firmy, w których pracownicy mogą przebierać i wybrzydzać do woli i jedzą w pracy takie rzeczy, których część z nas nigdy nawet nie spróbuje.

W rankingu GlassDoor.com – amerykańskiego serwisu rekrutacyjnego pracodawcami, którzy zapewniają najlepszą stołówkę dla swoich pracowników są:

  1. Facebook,
  2. Google,
  3. LinkedIn,
  4. Marvell Technology Group
  5. Zynga

Co takiego można w tych firmach zjeść na obiad?

Facebook oferuje nie tylko obiady, ale również śniadania, podwieczorki i przekąski w ciągu dnia. Każdego dnia jest coś innego – pod ustalonym przez szefa kuchni szyldem dnia – np. są dni karaibskie czy dni Willy – Wonka. Zynga pozwala pracownikom pić piwo – na koszt pracodawcy. Oczywiście w ograniczonych ilościach – tak by byli zdolni do pracy. Google do swojej stołówki zamawia tylko świeże, organiczne warzywa i owoce – by pracownicy byli zdrowi.

A jako, że pora śniadania, tym, którzy się rozmarzyli i udają się do piekarni po pożywną i niezdrową drożdżówkę, życzymy smacznego.