Rośliny doniczkowe w biurze

Kwiaty poprawiają mikroklimat, który wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie. W z reguły surowym w kolorystykę pomieszczeniu biurowym dobrze też mieć coś zielonego, na co można popatrzeć, by dać odpocząć oczom. Jeśli w naszym biurze nie ma dekoracji z kwiatów doniczkowych, możemy jednego czy dwa kwiaty kupić sobie samodzielnie i ustawić w okolicach biurka. Jak wybrać rośliny by dobrze nam rosły w biurze?

Do pomieszczeń biurowych niewskazane są rośliny doniczkowe, które są wrażliwe na zmiany wilgotności i temperatury. Jeśli kwiaty ustawimy w miejscu, w którym często ktoś przechodzi bądź będziemy je potrącać dokumentami, nie warto też kupować kwiatów, które są wrażliwe na dotykanie i potrącanie. Nie inwestujmy też w kwiaty, które kwitnąć wydzielają mocny zapach – może on przeszkadzać współpracownikom. Kwiaty wybieramy również pod kątem nasłonecznienia. Jeśli mamy biurko do którego nie dochodzi bezpośrednio słońce, wybierzmy kwiaty cieniolubne.

Ważnym aspektem posiadania roślin w biurze jest kwestia gromadzenia się na ich liściach kurzu. Warto wybrać takie kwiaty, których liście w łatwy sposób można przetrzeć i usunąć nadmiar kurzu, który nie służy dobrze naszym drogom oddechowym.

Podsumowując – wybierając się do kwiaciarni w celu zakupu kwiatów do biura, miejmy jasność:

Nie omieszkajmy zwrócić uwagi na zapach oraz rodzaj liści.

A wy macie swoje rośliny w biurze czy też nie macie czasu się nimi zajmować?