Krzesło z piłką – na stres i zdrowy kręgosłup

ball chair Krzesło z piłką  na stres i zdrowy kręgosłup8 godzin dziennie przed komputerem zdecydowanie negatywnie odbija się na naszym zdrowiu fizycznym. Dolne partie mięśni pleców wiotczeją, nogi puchną, pogarsza się krążenie – to tylko kilka minusów jakie czekają na nas w pracy biurowej. Pomóc może krzesło z piłką w środku.

Ball Chair with Arms Krzesło z piłką  na stres i zdrowy kręgosłupBall Chair to krzesło biurowe z piłką w środku. Dokładnie taką, jakiej używa się na niektórych ćwiczeniach fitness. Choć krzesło wygląda kuriozalnie, specjaliści rehabilitacji są pełni zachwytu nad nowym siedziskiem biurowym. Ma ono bowiem nie tylko wymuszać prawidłową postawę ciała i zapobiegać krzywieniu kręgosłupa, ale również sprawiać, że nasze krążenie oraz mięśnie pleców nie ulegają tak szybkiej degeneracji.

Siedząc na krześle z piłką stale balansujemy całym ciałem – przez to nasze mięśnie są ciągle delikatnie napięte. Nie na tyle byśmy się zmęczyli, ale na tyle, by nie wiotczały. Dodatkowo stałe delikatne kołysanie, którego podobno nie odczuwamy siedząc sprawia, że jesteśmy mniej zestresowani w pracy. Jeszcze jeszcze jedna korzyść – stały balans i napięcie mięśni sprawia, że spalamy odrobinę więcej kalorii siedząc przed komputerem. Same plusy!

Podobno początki siedzenia na krześle z piłką są dość trudne – trochę czasu mija, zanim przyzwyczailibyśmy się spędzać na nim 8 godzin dziennie. Podobno jednak – jak twierdzą użytkownicy – po kilku tygodniach nie wrócilibyśmy już do tradycyjnego krzesełka.

W Polsce tego typu krzeseł biurowych nie spotkałam jeszcze w żadnym biurze – ale może przyjdzie i na to czas. Niestety jest to spory wydatek – takie z podłokietnikami kosztuje około 100$. W Polsce jedyne które znalazłam, jest krzesłem rehabilitacyjnym za 200 zł

Dodaj komentarz

3 komentarze to “Krzesło z piłką – na stres i zdrowy kręgosłup”

 1. Elżbieta Nawrocka napisał(a):

  Krzesło jest świetne. Gdzie można takie kupić? Prawie identyczne ale bez podłokietników sprzedaje FC24.
  Bardzo proszę o informację gdzie w Polsce można kupić dokładnie takie krzesło, jak na zdjęciu.
  pozdrawiam
  Elżbieta Nawrocka

 2. Jurek napisał(a):

  Bardzo dziękuję za te tak cenne informacje proszę podać gdzie można takie krzesła kupić.Szukam tego od dłuższego czasu jest świetne.Jurek

 3. chusty napisał(a):

  ja właśnie na takim siedzę …

  i jeżeli komuś mięsnie już ‚zwiotczały’ … to będą go bardzo boleć na początku używania tego krzesła