Pierwsze dni pracy – dobre praktyki Radio Flyer

Jakiś czas temu, pisałam o sposobie na wprowadzanie nowego pracownika do firmy, który uskutecznia firma SnagAJob. Ich metoda, ma pomoc w szybkim zaaklimatyzowaniu się pracownika i poznaniu przez niego reszty zespołu. Dziś chcę Wam pokazać inna metodę, która również ma na celu zaopiekowanie się nowym pracownikiem i jak najszybsze wprowadzenie go do firmy tak, by poczuł się w niej dobrze już od pierwszego dnia. Tym razem, będą to praktyki firmy produkującej rowerki dla dzieci – Radio Flyer.

W Radio Flyer nowy pracownik, pierwszego dnia w pracy idzie na śniadanie z CEO firmy, który opowiada przy croissantach i kawie o historii firmy. Nie jest to jednak jedynie propaganda. Poruszane są tematy błędów, które popełniła firma, tego jak sobie z nimi poradziła i jak to się stało, że teraz firma jest na takim etapie rozwoju. CEO opisuje też to, jak widzi idealny zespół i czego oczekuje od swoich pracowników.

Po śniadaniu na „wysokim szczeblu” nowy pracownik ma również wykwintny lunch – tym razem uczestniczą w nim kierownicy działów i niektórzy pracownicy, którzy również dzielą się z nim spostrzeżeniami na temat pracy w firmie, jej wartości, misji, celów i zasad jakimi się kieruje.

Nowi pracownicy mogą też z bliska zapoznać się z produktami firmy (podotykać, pooglądać, wejść na halę produkcyjną) oraz uczestniczą w badaniu konsumenckim (stają się na czas badania klientami firmy, by lepiej poznać potrzeby tych osób, ktorym firma oferuje swoje produkty).

Czy u Was kawa z prezesem byłaby możliwa? A może macie ją w standardzie?

Tagi: