Roczny urlop mało pożądany

urlopik Roczny urlop mało pożądanyWprawdzie Ministerstwo już zdementowało plotki o tym, że rozpoczną się rozmowy o płatnym, rocznym urlopie dla pracowników, ale temat pozostał jednak w świadomości Polaków. ING postanowiło sprawdzić, czy w ogóle chcielibyśmy taką „atrakcję”. Okazało się, że uszczęśliwić chcą nas nieco na siłę, bo Polacy urlopu nie chcą. Głównie ze strachu.

Oczywiście nie jest tak, że rocznego urlopu nie chciałby nikt – 42% badanych jest za. 29% chciałoby w tym czasie wypoczywać, 5% szkolić się a 8% zajęłoby się swoim zdrowiem. Co bardzo niepokojące, aż 23% badanych (czyli prawie co czwarty) nie chciałby takiego urlopu, gdyż obawiałby się, że nie będzie miał dokąd wrócić po jego zakończeniu. Mocno przypomina to sytuacje wkraczających na rynek pracy po urlopie, młodych matek. 10% badanych ma urlop roczny w poważaniu, gdyż nie pracuje, bądź prowadzi własną działalność.

11% badanych nie chciałoby rocznego urlopu gdyż czym prędzej chcą dobić do emerytury – wtedy będą odpoczywać. Nie jest to chyba zbyt sensowne podejście,wziąwszy pod uwagę fakt, iż w wieku np. 40 lat jesteśmy w stanie jednak nieco pełniej cieszyć się życiem, niż w wieku lat 60, kiedy wysokość naszej emerytury otworzy przed nami najbardziej ekstremalny okres w życiu – czy się mylę?

ankieta 0203 Roczny urlop mało pożądany

Z badań ING wynika więc, że jakkolwiek Michał Boni intencje miał może i dobre, to społeczeństwo na pomysł rocznych urlopów nie reaguje entuzjastycznie.

źródło:ing.pl

Dodaj komentarz

One Response to “Roczny urlop mało pożądany”

  1. andrzej napisał(a):

    Mnie nikt z ING nie pytał…. więc nie piszmy o „Polakach” tylko o przebadanej grupie – statystyczne 1000 osób? Jeżeli badanie wykonywane było na pracownikach ING to wyniki są absolutnie niewiarygodne… mobbing mobbing mobbing…