2000 Euro za „starego” pracownika

starszy pracownik4 2000 Euro za „starego” pracownikaIle brakuje Ci do starości? Według francuskich pracodawców, starym pracownikiem jest już osoba powyżej 45 roku życia – dlatego rząd kraju, w którym bezrobocie jest wyjątkowo niskie (7,8%) wprowadza dodatkową zachętę dla pracodawców, którzy zdecydują się na zatrudnienie pracownika powyżej 45 roku życia.

Pracodawca, który przyjmie do siebie osobę powyżej 45 lat dostanie 2000 Euro dotacji. Dzięki temu zatrudnienie tych osób ma wzrosnąć. We Francji obecnie pracuje zaledwie 38% osób powyżej 55 roku życia, a przypomnijmy, że za kilka lat (w 2018r) wiek emerytalny we Francji ulegnie wydłużeniu do 62 lat. Aby więc nie oznaczało to po prostu dwóch lat więcej wegetacji bez pracy i emerytury, rząd już podejmuje działania prewencyjne. Czy pomogą? Pokaże czas – wszystko zależy bowiem od tego, w jaki sposób skonstruowana będzie umowa o dotację i czy czasem nie okaże się, że 2 tys. Euro dotacji to sposób na darmowego pracownika.

Dodaj komentarz

3 komentarze to “2000 Euro za „starego” pracownika”

 1. viki napisał(a):

  Według polskich „pracodawców” starcem jest człowiek,który przekroczył trzydziestkę…,bo za dużo umie i może zechce podwyżki,bo nie da sie go omamić korporacyjnym bełkotem,bo praca nie jest dla niego celem samym w sobie,a jedynie środkiem prowadzącym do celu,bo ma rodzinę,dzieci i (o zgrozo)chciałby z nimi trochę przebywać,zamiast budować kapitalizm 12h na dobę ku chwale Prezesa i Zarządu ale za mniej niż średnia krajowa.
  A jak ten trzydziestolatek jest trzydziestolatką,na dodatek bezdzietną- no to umarł w butach…to napewno oszustka która na drugi dzień po zatrudnieniu przyniesie zaświadczenie że jest w ciąży.
  Tylko dwudziestolatki mieszkajace z rodzicami,grupą inwalidzką lub statusem studenta i za 1317 brutto sie opłacają.

 2. Praca napisał(a):

  Jest to najgłupszy kraj w europie.21lat po zmianach ludzie muszą pracować za 200Eu. Wstydzę się i jestem wściekły gdy mówi się o średniej krajowej .

 3. lech napisał(a):

  Jest to jeden ze sposobów na zniewolenie człowieka.Wygląda no to, że dalej będę zasuwać na czarno,bo i stary- a resztę zdrowia szkoda marnować za taką płacę.