Samotność w pracy

Niezależnie od tego czy pracujemy w dużej, czy w małej firmie może okazać się, że nasza praca w większości przypadków jest pracą w samotności.

Większości z nas praca kojarzy się z biurem lub zakładem produkcyjnym, pełnym innych pracowników. Tak naprawdę jednak, coraz większa ilość pracowników stale bądź przez większość swojego dnia pracy, nie spotyka innych osób z biura, lecz pracuje w samotności.

Do osób, które pracują same (mimo bycia zatrudnionym w większej organizacji) należą:

Niektórzy chwalą sobie to, że pracują samodzielnie i nie spotykają się z innymi pracownikami. Innym brak osób dookoła przeszkadza. Na pewno praca w większości w samotności sprzyja skupieniu i pozwala na nieodrywanie się od pracy na ploteczki i pogaduszki. W wielu przypadkach, taka forma pracy może też owocować trudnościami w zmotywowaniu się do pracy. Na pewno też bywa nieco bardziej niebezpieczna niż praca w pełnym innych osób biurze.

Sieć komórkowa Orange wprowadziła w Wielkiej Brytanii nową usługę kierowaną do pracowników , którzy pracują sami. Jest to tzw. panic button – czyli przycisk, który umożliwia automatyczne połączenie się z biurem (bądź centralą) w wypadku, w którym pracownik czuje się zagrożony lub ma kłopoty. Od zwykłego telefonu uaktywnienie przycisku wiąże się z tym, że do biura przekazywana jest od razu lokalizacja pracownika za pomocą GPS’u – dlatego w sytuacji awaryjnej pomoc może nadejść szybciej. Co o tym sądzicie?