Praca za długi komunalne

odsniezanie Praca za długi komunalneW listopadzie pisałam o inicjatywie krakowskiego Zarządu Budynków Komunalnych, który wraz z MOPSem umożliwił zadłużonym lokatorom pracę, z której część zarobków przekazywana byłaby na oddłużenie. Krakowski pomysł, choć ruszył, zainteresowaniem dłużników się nie cieszył. W Gdańsku i Sopocie jest nieco inaczej – za stawkę 10 zł na godzinę, na odpracowywanie długów, zgodziło się całkiem sporo osób.

Zarówno Gdańsk jak i Sopot prowadzą politykę oddłużania poprzez pracę już od jakiegoś czasu. W Gdańsku prace wykonywać można różne – od prac biurowych typu kopertowanie „zwrotek”, przez prace remontowe, po odśnieżanie. W Sopocie, dla dłużników w tym momencie dostępna jest jedynie oferta odśnieżania. Do tej pory, oferta ta nie cieszyła się powodzeniem, ale odkąd miasta zdecydowały się na podniesienie stawek do 10 zł za godzinę, ilość chętnych wzrosła. Gdańsk, daje nawet możliwość odpracowywania długu za drugą osobę.

Stawka 10 zł za godzinę, nie jest taka zła – to znacznie więcej niż minimum, które zarabia spora ilość osób. Osoby które odśnieżają na zlecenie miasta w całości przekazują jednakże swój zarobek na zmniejszenie długu. I jak Wam się taki pomysł podoba?

źródło:trojmiasto.gazeta.pl

Dodaj komentarz

3 Responses to “Praca za długi komunalne”

  1. Andrzej says:

    Pomysł jest świetny a zapłata też ok, więc powinni mieć sporo chętnych 😉

  2. jorgi says:

    Tego typu prace dla osób zadłużonych jednocześnie będących bezrobotnymi powinny być przymusowe.

  3. Grześ says:

    Nareszcie ktoś pomyślał, ze można problem zadłużenia Polaków rozwiązać w sposób cywilizowany i bez wyrzucania na bruk. Oby jeszcze inni poszli za tym przykładem. Bo umówmy się żadna praca nie hańbi, a akurat ta uszlachetnia i pomaga ludziom, którzy wprowadzili się w kłopoty.