Czy słuchasz radia w pracy?

radio w pracy Czy słuchasz radia w pracy? Grobowa cisza, szum kopiarek i drukarek czy może skoczne dźwięki i najnowsze wiadomości? Czego słuchają w pracy Polacy? Komitet Badań Radiowych prezentuje wyniki analiz.

379 minut – przez tyle czasu średnio, słuchamy radia w pracy. Do radia w pracy przyzwyczajony jest co piąty słuchacz.  Najczęściej radia słuchają w pracy technicy, robotnicy, specjaliści oraz przedstawiciele wolnych zawodów.  W porównaniu do ubiegłego roku ilość słuchających w pracy radia osób wzrosła o 0,4%.

Radia słuchamy od 8.00 do 16.00 przy czym największą „słuchalność” ma godzina 10.00. Nieznaczną większość osób słuchających radia stanowią mężczyźni (55,2%).

A czy wy słuchacie radia? Pomaga Wam w pracy czy przeszkadza? I  w jaki sposób – jeśli w jednym pokoju siedzi kilka osób wybieracie stację, której słuchacie? Ja do tej pory spotkałam się z dwoma sposobami – każdy pracownik słucha radia (lub muzyki) za pomocą słuchawek albo też codziennie ulubione radio włącza inny pracownik, a  reszta dostosowuje się do jego wyboru. A jakie metody na brak konfliktów „radiowych” w pracy Wy znacie?

Dodaj komentarz

2 komentarze to “Czy słuchasz radia w pracy?”

  1. jorgi napisał(a):

    Aby legalnie słuchać radia w pracy pracodawca musi opłacić ABONAMENT za każdy odbiornik. Dlatego w niektorych miejscach szczególnie urzędy czy biura ktore nic nie produkują oprócz przekładania papierków z półki na półkę są „martwe”… Po prostu ich nie stac na taki luksus…

  2. Grześ napisał(a):

    Nigdy nie słuchałem radia w pracy. Może to kwestia zwyczaju. Kiedyś nawet chciałem zacząć, ale rozprasza mnie muzyka, rozmowy prowadzących, do tego jeszcze fakt, że dużo jednak czasu spędzam rozmawiając przez telefon, to tez dodatkowy element za tym, żeby lepiej radia nie słuchać. Są jakieś tam prace w urzędzie w sklepie, że po prostu człowiek umila sobie czas. Ale są miejsca, gdzie to radio po prostu przeszkadza. A i jeszcze abonament.