Przed rozmową kwalifikacyjną porządnie się wyśpij

niezdrowy sen Przed rozmową kwalifikacyjną porządnie się wyśpijDlaczego warto zadbać o długi i pełny sen przed rozmową kwalifikacyjną? Nie chodzi tylko o to, by nie ziewać podczas spotkania i być na tyle przytomnym, by dobrze rozumieć o co pyta nas rekruter. Osoby wyspane sprawiają również wrażenie bardziej atrakcyjnych i zdrowych – a to, jak wiemy, pomaga w otrzymaniu pracy.

Dobrej jakości, wystarczająco długi sen, ma wpływ na to, jak bardzo jesteśmy atrakcyjni, a raczej na to, jak odbiera naszą atrakcyjność otoczenie. Jak donosi Kopalnia Wiedzy, badacze z Karolinska Institutet po raz pierwszy naukowo udowodnili związek między jakością snu a oceną urody i atrakcyjności. Osoby wyspane, zostały w eksperymencie stworzonym przez naukowców ocenione jako zdrowsze, ładniejsze i mniej zmęczone. Co ciekawe, efekt ten widoczny był również na zdjęciach, co oznacza, że robiąc sobie zdjęcie do CV zadbajmy o to, by nie być tuż po „męczącym weekendzie” bądź kilku źle przespanych nocach z rzędu.

Osoby atrakcyjne mają łatwiej w życiu i co do tego nie ma wątpliwości (o ile oczywiście nie jesteś piękną kobietą pragnącą robić karierę w specyficznie męskim zawodzie – wtedy uroda może przeszkadzać). Osoby oceniane jako bardziej atrakcyjne wywołują u rozmówcy efekt halo, czyli automatycznie postrzegane są jako bardziej miłe, kompetentne uczciwe. Dlaczegóż więc pozbawiać się tych dodatkowych plusów podczas rozmowy kwalifikacyjnej tylko przez to, że zarwaliśmy nockę?

Dodaj komentarz

One Response to “Przed rozmową kwalifikacyjną porządnie się wyśpij”

  1. Andrzej napisał(a):

    Absolutnie po nic. Pytanie tylko, czy będziemy w stanie zasnąć? 😉