Krawat dla biznesmenów na rowerach

krawa odblaskowy 460x226 Krawat dla biznesmenów na rowerachWielokrotnie zachęcałam do rozważenia zamiany kosztownego i destrukcyjnego dla środowiska środka transportu jakim jest samochód, na ekologiczny, tani i zdrowy rower (również w wersji konferencyjnej). Oczywiście, nie zawsze do pracy da się dojechać rowerem, a jesienno – zimowa aura nie sprzyja też tego typu podróżom do pracy. Niemniej jednak coraz większa ilość pracowników – zwłaszcza w większych miastach – decyduje się na dojazd do pracy rowerem, który pozwala uniknąć korków i zażyć nieco ruchu. Osobom tym, przydałby się „biznesowy krawat dla rowerzysty”, poprawiający bezpieczeństwo na drodze.

krawat swiecacy2 460x260 Krawat dla biznesmenów na rowerachKrawat poprawia bezpieczeństwo, jest bowiem odblaskowy – dzięki temu, biznesmena na rowerze widać już z daleka. Nie groźny mu więc nadjeżdżający z naprzeciwka samochód czy inny rowerzysta. Krawat w dziennym świetle wygląda zupełnie normalnie i nie rzuca odblaskowych cieni na twarze innych biznesmenów na porannym zebraniu. Jak Wam się taki pomysł podoba?

Niestety, aby bezpieczeństwo na rowerze mogło być pełne, przydałoby się jeszcze coś odblaskowego na plecach. Może logo firmy? Mielibyśmy od razu darmową reklamę! Jako wykończenie stroju, proponuję odblaskowe sznurówki.

źródło:designindaba.com

Dodaj komentarz

3 Responses to “Krawat dla biznesmenów na rowerach”

 1. Rewelacyjne odblaskowe krawaty, prawie jak z Samoobrony 🙂

 2. z uk says:

  W cywilizowanych krajach biznesmeni korzystają z komunikacji miejskiej (autobusy, tramwajów, metra) w zaściankowej Polsce “nie wypada” aby własciciel geszeftu, w którym zatrudnia 2-3 pracowników jezdził z “pospólstwem”.
  Więcej komunikacji miejskiej —–> mniej korków.

  Pomysł z jeżdżeniem na rowerze w garniturze do pracy jest wybitnie poroniony…

  Pani Sabino zanim kolejny raz coś Pani wysmaruje radze przetestować osobiście. Pognieciony i poplamiony błotem garnitur za kilka tys zł musi wyglądać bardzo elegancko, nie mówiąc już o sytuacji wciągnięcia nogawki w łańcuch pełen smaru.

 3. ppyrka says:

  @ z uk : w cywilizowanych krajach owszem, biznesmeni korzystają z komunikacji miejskiej, bo jest lepsza ale w cywilizowanych krajach ci sami biznesmeni nie wstydzą się jeździć rowerami, a fakt, ze tak robią jest dla innych normalny. Ale prawdą też jest, że w tych tzw. cywilizowanych krajach jest więcej ścieżek rowerowych i kierowcy nie mają rowerzysty w nosie.