Homoseksualny szef – większość z nas go akceptuje

szef gay Homoseksualny szef – większość z nas go akceptujeIt’s OK. to be Gay – śpiewa niejaki TomBoy. Czy jednak OK jest bycie gejem – szefem? Z badań przeprowadzonych na prawie 2,5 tys pracowników wynika, że wcale nie jesteśmy tak homofoniczni jak mogłoby się wydawać. Dla 8 na 10 pracowników, orientacja seksualna ich szefa nie ma znaczenia.

Z pracy zwolniło by się niewiele ponad 7% pracowników, gdyby odkryli, że ich szef jest gejem. Dla 12% taka informacja nie skończyłaby się wprawdzie złożeniem wypowiedzenia, ale straciliby szacunek do swojego przełożonego.

Wprawdzie wyniki ankiety pokazują, że jesteśmy bardziej tolerancyjni niż mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać, warto pamiętać, że są to tylko deklaracje kwestionariuszowe i niekoniecznie odzwierciedlają rzeczywistość. Osoby homoseksualne nadal niechętnie ujawniają swoją orientację seksualną zwłaszcza jeśli mają ambicje na objęcie wysokiego stanowiska w przyszłości. Boją się, że ich prywatne osobiste życie wpłynie na możliwość awansu i zrobienia kariery. Z drugiej strony, nawet niezwykle tolerancyjny szef, może bać się awansowania osoby homoseksualnej w obawia przed utratą szacunku dla nowo mianowanego przełożonego u podwładnych – bo choć jesteśmy bardziej tolerancyjni, i szefa geja zaakceptowałoby według badań 80% pracowników, to jednak co piąty, by miał z akceptacją trudności – trudno zatem stwierdzić jednoznacznie czy na pewno to taki świetny wynik.

źródło:forbes.pl

Dodaj komentarz

2 Responses to “Homoseksualny szef – większość z nas go akceptuje”

 1. Andrzej2d says:

  Szef homoseksualista nie jest sam w sobie problemem. Wydaje mi się że problemem może się stać stosunek tego szefa do pracownika. Jeśli szanuje nas-my pracownicy tym samym się odwdzięczamy. Poza tym doprawdy jest to takie istotne? Przecież to dodaje pewnego urozmaicenia 😉
  A tak na poważnie,mam kolegę który jest kochający inaczej i….nie przyznaje się do swojej orientacji. Kokietuje kobiety,uśmiecha się lekko flirtując-choć to lubi bo jest troszeczkę egocentrykiem to jednak wydaje mi się że to jest maska. Jestem pewien w 100% że gdyby powiedział wprost kim jest straciłby posadę. To jest chore !!!!! A teraz opowiem historię wszystkim, którzy uważają że szef hetero jest bardziej wyrozumiały zwłaszcza w stosunku do rodzica/osoby wychowującego dziecko. Dziewczyna (kasjerka) została wezwana do swojej szefowej. Na rozmowie oznajmiła pani BOSS że niestety muszą się rozstać. Więc zapytała się dlaczego-co jest przyczyną? Usłyszała “bo pani za często chodzi na zwolnienia na dziecko”-ona na to”przecież ja wspominałam że jestem samotnie wychowująca dziecko,poza tym byłam dwa razy w przeciągu ostatnich 6-ciu miesięcy”. Szefowa na to”inne też są samotnie wychowujące”. Heh kobieca empatia….
  Pozdrawiam homofobów
  100% heteryk 🙂

 2. ProgWeb says:

  @Andrzej2d: jakiś czas temu był artykuł z badaniami nt. preferowanej płci przełożonych.. nawet większość kobiet opowiadała się za przełożonym płci męskiej 🙂

  Ale jeśli chodzi o temat zwolnień, to tutaj panuje równouprawnienie wśród decyzji szefostwa. w myśl zasady: szef nigdy nie zauważy jak zap****, za to zawsze jak się opierd****” 🙂

  Jeśli chodzi o orientację, to wyznaję zasadę, nic mi do tego co kto robi w łóżku tak samo jak nikomu do tego co ja robię w swoim łóżku. Jeśli szef-homoseksualista nie będzie czynił awansów do mnie, tylko zachowywał się czysto zawodowo, to nawet jakby był zielony, miał 3 głowy i pokarm sobie wcierał a nie połykał, nie zrobi mi różnicy. Praca to nie konkurs piękności i pruderyjności (chociaż taka też musi obowiązywać w miejscu pracy). W pracy zarabia się pieniądze i pracuje, a nie bawi, szuka partnerów(ek) do łózka, czy wysypia.