Dotacje dla reemigrantów na własny biznes

Kusiliśmy naszych emigrantów wizjami wspaniałych możliwości rozwoju kariery po powrocie do Polski. Nie  wiele to pomogło, bo choć część rzeczywiście wróciła, to raczej nie skuszona wizją pracy w Polsce, a bardziej zmęczona emigracją i szokiem kulturowym. Mamy więc dla reemigrantów nowy pomysł- dotacje, które pozwolą im zostać swoim własnym szefem. W rodzinnym kraju.

Dziś ruszyła rekrutacja do programu „Zostań w Polsce swoim szefem”. Projekt kierowany jest do osób przebywających na emigracji, które zechcą wrócić do kraju i założyć w Polsce biznes. A konkretnie w Warszawie, bowiem do tego rynku ograniczony został projekt.

Ten, kto przejdzie pozytywnie procedurę rekrutacyjną otrzymać może 40.000 zł na rozkręcenie własnego biznesu. Dodatkowo program oferuje wsparcie pomostowe w wysokości 1126 zł przez okres od 6-12 miesięcy oraz szkolenia i doradztwo, które pozwoli płynniej odnaleźć się w Polskich realiach biznesowych. Dotacja może zostać przeznaczona na rozruch firmy- zakup sprzętu, wynajem lokalu, oprogramowanie. Szczegóły projektu znajdziecie na stronie zostanszefem.vizja.pl

Program przede wszystkim kierowany jest do emigrantek (emigrantów) po 45 roku życia, do matek, które miały przerwę w pracy zawodowej oraz do tych, którzy utracili zatrudnienie z przyczyn niedotyczących pracowników. Aby móc starać się o dotacje trzeba być reemigrantem nie dłużej niż 12 miesięcy i trzeba było pracować na emigracji legalnie – dotacji jest 26, a obostrzeń sporo – prawdopodobnie więc uzyskanie wsparcia nie będzie proste. Niemniej jednak dobrze, że pojawiają się pomysły na to, w jaki sposób można zaktywizować zawodowo reemigrantów. Co sądzicie o takich pomysłach?