Najlepszy telemarketer 2010

telemarketing1 Najlepszy telemarketer 2010Nie tak dawno pisałam o tym, jak nie tracić czasu, szukając pracy w telemarketingu. Jest to w Polsce zawód wprawdzie coraz bardziej popularny, ale nieszczególnie szanowany i często oceniany jako niskopłatny i nie wymagający żadnych umiejętności poza dobrą dykcją. Nie jest to prawdą. Bycie dobrym telemarketerem – gwiazdą sprzedaży – wcale nie jest proste i wymaga sporego nakładu czasu i pracy nad sobą. A najlepsi telemarketerzy są na rynku cenieni i dobywają nagrody!

25 czerwca odbył  się finał konkursu (organizowanego w Polsce po raz II), na Najlepszego Telemarketera 2010r prowadzonego przez Stowarzyszenie Marketingu Bezpośredniego. Zgłoszono ponad 100 osób do konkursu, a wytypowani walczyli o nagrodę w jednej z pięciu kategorii – sprzedaż in, sprzedaż out, obsługa klienta, windykacja i help desk (już po samych kategoriach widać, ze telemarketing, to nie tylko „popychanie przez telefon”). Nagrody otrzymali:

1.    Monika Rzeszowska – UPC Polska
Telemarketer Roku 2010 w Kategorii Sprzedaż Inbound

2.    Kinga Świstak – Bancom
Telemarketer Roku 2010  w Kategorii Sprzedaż Outbound

3.    Karolina Popławska – Bank BPH
Telemarketer Roku 2010 w Kategorii Obsługa Klienta

4.   Marta Wrońska – Bank BPH
Telemarketer Roku 2010 w Kategorii Windykacja

5.   Łukasz Malinowski – DataContact
Wyróżnienie w Kategorii Help Desk

O takich pracowników warto dbać, zwłaszcza że rotacja w call center jest ogromna. Z badań wynika, że tylko 1/3 pracowników pracuje dłużej niż miesiąc. A średni czas pracy wynosi 6-7 miesięcy. Z badań callone wynika, że aby pozyskać 100 pracowników telemarketingu, przeanalizować trzeba ok. 450 aplikacji. Tak ogromna rotacja, to duże koszty dla firm.

Czy wśród naszych czytelników są telemarketerzy? Jak myślicie – z czego wynika tak spora rotacja? Z niskich stawek, braku możliwości rozwoju, niskiego prestiżu takiej pracy? Jakie są Wasze typy?

Dodaj komentarz

6 Responses to “Najlepszy telemarketer 2010”

 1. magda says:

  ja pracowalam ponad rok w telemarketingu, jest to niewdzieczna praca, ludzie czasem sa niemili, szybko czulam wypalenie zawodowe, bo ile mozna gadac. Jesli chodzi o pieniadze to nie bylo kokosow.

 2. Renat says:

  Jeśli kopiesz rowy, możesz sobie rozmyślać do woli – pracujesz w telemarketingu? To wyjmij mózg przed pracą… Idealnym telemarketerem jest robot, który powie Klientowi mówiącemu NIE – ‘to świetnie, a zatem rozumiem, że jest Pan(i) zainteresowana? A na kolejne NIE odpowie – zatem możemy aktywować usługę? (dostarczyć przesyłkę, umówić spotkanie, wysłać dokumenty, etc.). Połączenia wychądzące, generowane przez system, wpadają jedno za drugim, nawet nie masz czasu napić się wody po rozmowie – przecież nie można tu mówić o świadomych rozmowach. To chory system, normalny człowiek nie jest w stanie tego znieść zbyt długo – chyba, że nie myśli właśnie, chyba, że wyjął mózg i powtarza bezmyślnie wyuczone frazy, wysyła ludziom niechciane towary, uruchamia niechciane usługi, zalicza kolejne ‘sukcesy’ ku uciesze ‘coachów’, którzy przymykają oko na niedopowiedzenia, wprowadzanie w błąd, kłamstwa wręcz – byle wynik osiągnął wymagany procent.
  Rozpisałem się zanadto, słowa są zbyt ubogie, by opisać idiotyzm tej pracy.

  Pozdrawiam

  • Ania says:

   Nic dodać nic ująć. To co napisała Renat to cała prawda o telemarketingu. Ja pracuje od niedawna na takim stanowisku a mam już serdecznie dość. Myślałam, że robota łatwa,przyjemna i wygodna a okazała się psychicznie rozstrajająca.

 3. rozwiązania call center call center dostep online rozwój call center says:

  Niezwykle fajny post, nietuzinkowe zapisy zalecam wszystkim lekturę

 4. telesprzedaż skuteczność says:

  Każdy spośród nas zetknął się z problemem, polecam zapoznanie
  się z przedmiotem.

 5. wielokanałowe call center call center on line rozwiązania call center says:

  Każdy z nas zetknął się z faktem, doradzam zapoznanie się z materiałem.