Mniejsza ilość godzin pracy warunkiem szczęścia pracownika

rodzina Mniejsza ilość godzin pracy warunkiem szczęścia pracownikaChcesz mieć szczęśliwych i efektywnych w pracy pracowników? Skróć im czas pracy tak, aby mogli więcej czasu spędzać z rodzinami! Jak udowadniają naukowcy z Cambridge, możliwość przebywania z bliskimi to warunek długiego życia i poczucia szczęścia.

Niezależnie od tego, co motywuje Cię bezpośrednio do pracy – chęć zarabiania pieniędzy i zapewnienia stabilizacji rodzinie czy też chęć rozwoju i bycia bardziej zadowolonym z życia, zdaniem naukowców, u źródeł leży zawsze to samo – działanie na rzecz zapewnienia rodzinie szczęścia (czy to w wymiarze materialnym czy też psychologicznym).

Niestety kryzys i oczekiwania pracodawców w zakresie wydajnej pracy powodują, że pracownicy spędzają ze swoimi bliskimi bardzo mało czasu. Dr Anke Plagnol, odpowiedzialna za badania nad wpływem ilości czasu spędzanego z rodziną na poczucie szczęścia i zadowolenia z życia podkreśla, że nowoczesne firmy powinny wprowadzać politykę umożliwiającą zarówno kobietom jak i mężczyznom, spędzanie nieco większej ilości czasu z ich rodzinami.

Badacze pytając pracowników o ich motywację do pracy i to, co warunkuje ich zadowolenie odkryli, że choć ludzie na pierwszy rzut oka różnią się między sobą  motywacją do pracy, to jeśli mocniej pochylić się nad problemem i głębiej sięgnąć okaże się, że zawsze i tak chodzi o to samo – zapewnienie bezpieczeństwa i stabilizacji rodzinie – zgadzacie się z tym?

Dodaj komentarz

One Response to “Mniejsza ilość godzin pracy warunkiem szczęścia pracownika”

  1. Xam says:

    Chlopaki kiedy wreszcie zrobicie porządek ze ofertowym scamem wsrod ofert? Przeciez jak sie widzi wpis: “Nie aplikuj na ta ofertę” lub “super praca” czy “zatrudnie chandlowca” (tak przez CH). Normalnie mam coraz gorsze mniemanie o waszym portalu, strasznie tu syfią.