Co robić na bezrobociu? Może półroczna wycieczka w góry?

bezrobocie marzenia Co robić na bezrobociu? Może półroczna wycieczka w góry? Pozostawanie bez pracy jest niezwykle frustrującym i trudnym etapem w życiu – to nie ulega żadnej wątpliwości. Ten czas okazuje się być jednak dla wielu byłych pracowników szansą na to, aby zrewidować swoje życie – stanąć z boku i przemyśleć czy to, jak budowaliśmy do tej pory swoją karierę rzeczywiście nam odpowiada. To również szansa na to, aby po uwolnieniu od codziennego kieratu zrobić coś dla siebie, zrealizować swoje marzenie – tak, jak zrobił to Richard Daileader, który po otrzymaniu zwolnienia wybrał się na prawie półroczną wycieczkę po Apallachach. Pieszo.

Richard Daileader, który w wieku 52 lat stracił pracę po raz pierwszy doświadczył bezrobocia. Pracował w sektorze finansowym przez 30 lat i zawsze, nawet jeśli zmieniał pracę, nie miał okresów przestoju. Kiedy otrzymał wypowiedzenie i miał trudności ze znalezieniem nowego zatrudnienia – wszyscy bowiem zwalniali- postanowił zrealizować swoje marzenie – zobaczyć Apallachy. Zapakował więc plecak, podjął niewielkie oszczędności i ruszył w trasę. Zwiedzanie zajęło mu prawie pół roku – trasę (w ramach zarówno marzeń jak i oszczędności pokonywał piechotą, nocując w schroniskach).

To co Richardowi dała jego wycieczka, to – poza zadowoleniem z realizacji marzeń – również uświadomienie sobie tego, że nie chce już tylko i wyłącznie żyć dla pracy, jak przez ostatnie 30 lat swojego życia. Teraz, Richard znów szuka pracy w obszarze bankowości i finansów. Zamiast jednak – tak jak jego rówieśnicy którzy również pozostawali bez pracy przez ostatni rok – mieć jedynie frustrujące doświadczenia, on ma piękną galerię zdjęć i własny blog.

Oczywiście na takie „szaleństwo” można sobie pozwolić mają odrobinę oszczędności i nie musząc utrzymywać całej rodziny, ale jeśli jesteś w tej komfortowej sytuacji że musisz dbać tylko o siebie, bądź rodzina da sobie radę, to pomyśl – podobna okazja na to byś zrealizował swoje podróżnicze marzenie może ci się już nigdy nie trafić jak właśnie teraz, kiedy jesteś wolny jak ptak.

Dodaj komentarz

5 komentarzy to “Co robić na bezrobociu? Może półroczna wycieczka w góry?”

 1. Anka napisał(a):

  Idiotyzm. Ciekawe, gdzie ma udać bezrobotna nauczycielka bez oszczędnosci bo skąd może je mieć nauczyciel w Polsce??? Zwolniono mnie po 16 latach pracy w oświacie – oto artykuły na ten temat:
  http://gazetapraca.pl/gazetapraca/1,90439,8204621,Gilotyna_na_nauczycieli.html
  http://gazetapraca.pl/gazetapraca/1,90439,8196510,Stracic_prace_i_nie_zwariowac.html

  Nikt sie nie przejmuje takimi ludźmi w Polsce! Ot, ojczyzna… Załuję, że z tego zakichanego kraju nie wyjechałam 2o lat temu.

 2. justi napisał(a):

  @Anka w moim mieście nie ma żadnych ofert pracy i nie stać mnie na przeprowadzkę do innego miasta(nie mam żadnych oszczędności) półtora roku nie mam żadnego dochodu – i co ja mam zrobić w takiej sytuacji?
  Chciałabym mieć chociaż na jedzenie

 3. złodziej_z_PO napisał(a):

  Anka i Justi – głosujcie dalej na złodziejską PO to wszystkim będzie żyło się lepiej…

 4. mazeltoff napisał(a):

  @Justi mam dla ciebie propozycję: okop się i strajkuj. Wybierz strajk głodowy- skoro nie masz kasy, bo nie ma pracy, to ta forma protestu będzie dla ciebie jak znalazł. Łopatę do wykopania rowu pożycz.. Aaa i załóż bloga- oczywiście na darmowej platformie i publikuj tam video relacje ze swojego strajku. twój strajk na pewno nie przejdzie bez echa!!! Zauważą cię w TVN24 i bedziesz sławna. Wtedy na pewno znajdzie się jakiś oszołom, który pod naciskiem opinii publicznej cie zatrudni mimo, ze kwalifikacje masz pewnie malutkie.

  I co- to jest plan. Będziesz sławna za 0 złotych.

  PS. Proponuje dla zwiększenia dramatyzmu osadzić przy piersi wrzeszczące niemowlę- będzie jeszcze piękniej

 5. EXWORKER napisał(a):


  Teraz, Richard znów szuka pracy w obszarze bankowości i finansów.

  1. Różnica polega na tym, ze teraz już nie ma oszczędności, które wydał na podróż.
  2. Zdobył się na odważny krok, ale nie wyciągnął z niego lekcji.