Dzień Przedsiębiorczości, czyli zobacz co to znaczy praca

student przedsiebiorczosc Dzień Przedsiębiorczości, czyli zobacz co to znaczy pracaJaponia i Portugalia mają swoją KidZanię, a my mamy Dzień Przedsiębiorczości. Jest to akcja, która pozwala uczniom szkół ponadgimnazjalnych zweryfikować swoje wyobrażenia o pracy w wymarzonym zawodzie. Uczniowie spędzają jeden dzień w danym zakładzie pracy, dowiadując się możliwie dużo o warunkach pracy, a niekiedy nawet wykonując drobne prace pod nadzorem. W tym roku, już w szóstej edycji Dnia Przedsiębiorczości udział wzięło aż 18 tys. firm i instytucji.

W programie może uczestniczyć młodzież z całego kraju. Nie jesteśmy zresztą jedynym krajem, w którym takie akcje się odbywają. Sam pomysł przywędrował z USA, ale wśród krajów Europy, właśnie podobno w Polsce cieszy się Dzień Przedsiębiorczości największym powodzeniem – w tym roku udział wzięło w nim aż 42 tys. uczniów.

Jednodniowe praktyki organizowane są przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości we współpracy z Kancelarią Prezydenta. Na stronie organizatorów, firmy które chcą pokazać uczniom na czym polega praca w ich sektorze mogą się od grudnia rejestrować. Firmy, które w tym roku wzięły udział w programie należą do niemalże wszystkich branż – są tu zarówno międzynarodowe koncerny, jak i niewielkie, zatrudniające kilka osób firmy. Szkoda tylko, że młodzież ma tylko jeden dzień na zapoznanie się z firmami.

Dodaj komentarz

2 Responses to “Dzień Przedsiębiorczości, czyli zobacz co to znaczy praca”

  1. olo says:

    spłycając… 42 tys osób PRACOWAŁO w 18tys firm ZA DARMO wykonując “drobne prace pod nadzorem”… bez komentarza

  2. Sabina Stodolak says:

    Eeee, mnie się wydaje raczej, że te drobne prace to raczej “pracami” nie były. Pewnie dla uatrakcyjnienia pozwolono niektórym dzieciakom przykręcić śrubkę czy machnąć dźwignią. Jakoś nie wyobrażam sobie jak może Pracować 17 latek w dziale PR Nestle na jednodniowej wizytacji. Już nie przesadzajmy.