Ile czasu mógłbyś pracować w McDonaldzie?

hamburger Ile czasu mógłbyś pracować w McDonaldzie? W Polsce praca w restauracjach typu fast food -jak McDonald czy KFC nie jest specjalnie ceniona. Głównie pracują w tego typu miejscach studenci, który w wolnym czasie dorabiają sobie do stypendium lub pieniędzy otrzymywanych przez rodziców. W ostatnim czasie, restauracje typu fast-food odkryły korzyści jakie daje im zatrudnianie starszych pracowników. Praca jednak przez całe życie w McDonaldzie nie przychodzi raczej zbyt wielu ludziom do głowy. A okazuje się, że można! 50 lecie stażu pracy w restauracji McDonald obchodzi Leonard Rhomberg, pracownik restauracji w Missouri.

Leonard (którego zdjęcie znajdziecie tu), rozpoczął pracę w McDonald w wieku 18 lat (obecnie ma 68), kiedy restauracja funkcjonowała zaledwie od roku. Tak jak wszelkie kryzysy i trudności przetrwała restauracja w Missouri, tak przetrwał je też jej najdłuższy stażem pracownik.

W nagrodę za tak długi staż, Leonard otrzymał od pracodawców koszulkę ze swoim imieniem (nie byle jaką -jest to koszulka St. Louis Cardinals – drużyny baseballowej z Missouri) , kilka upominków oraz oficjalne podziękowania. Wyprawiono też na jego część imprezę pracowniczą. Leonard Rhomberg, który pamięta jeszcze czasy, kiedy hamburger kosztował 15 centów, mówi że jest dumny z tego, że przepracował w jednym miejscu tyle lat. Leonard jest nadal czynnym pracownikiem restauracji.

I co? Łyso teraz tym, którzy wytrzymali maks 3 miesiące?

Dodaj komentarz

4 Responses to “Ile czasu mógłbyś pracować w McDonaldzie?”

  1. etam says:

    moj kolega ostatnio poszedl na rozmowe do mc i uslyszal ze za malo reprezentacyjny jest zeby pracowac na kasie,,, no prosze was, tam czasem takie paszkwile stoją

  2. Sabina Stodolak says:

    Słyszałam (nie wiem czy to prawda), że w niektórych sieciach kawiarni, aby stać przy obsłudze klienta musisz mieć nie więcej niż ileś tam wzrostu – chodzi o to, by być niższym niż przeciętny klient. Wtedy klient będzie patrzył na osobę obsługującą go, z góry, dzięki czemu poczuje się lepiej. Nie wiem czy to prawda, ale rzeczywiście, w sieci tej wysokiej osoby na kasie nie spotkałam nigdy.

  3. jazda says:

    Hehe – niezłe. Ja pracowałem w KFC. Wytrzymałem 4 miesiące. Ale opłacało się, bo potem jak szukałem lepszej pracy to mi było łatwiej, bo miałem doświadczenie. Ale na kurczaka nie popatrze juz nigdy