Najmniej 60 zł za godzinę?

dania Najmniej 60 zł za godzinę? Chcesz zarabiać 60 zł na godzinę? W Polsce musiałbyś mieć do tego naprawdę niezłe stanowisko, ale w Danii możesz zarobić tyle nawet zbierając owoce czy roznosząc gazety. Oczywiście, nie cieszmy się zanadto – życie jest również droższe. A jak to wygląda w praktyce, legalnie mogą już przekonywać się Polacy, którzy zdecydowali się na emigrację. Choć kryzys nieco ją zahamował, to nadal sporo szans widzimy dla siebie poza krajem.

Dla wielu osób, przeszkodą w wyjeździe do Danii jest język. Po duńsku nie zwykliśmy uczyć mówić się w szkole, a wziąwszy pod uwagę fakt iż sporo Polaków ma również kłopoty z angielskich, to ta podwójna bariera językowa stwarza większe problemy niż Wielka Brytania czy Irlandia. Stąd w Danii rodaków mniej i o pracę łatwiej, ale raczej w niskopłatnych i dorywczych zawodach. „Niskopłatność” jest tu kwestią umowną – z reguły zarabia się około 100 koron – to tyle co 60 zł.

Bariera językowa broni Polakom dostępu do bardziej wymagających zawodów i mniej też prawdopodobnie będzie to, że do Danii wyjeżdżać będą Polacy z zamiarem zamieszkania w tym kraju na stałe. W Anglii jednak łatwiej?

Pracy w Danii możecie szukać na duńskich stronach:

 • www.jobnet.dk
 • www.workindenmark.dk
 • www.seasonalwork.dk
 • www.udlst.dk
 • www.af.dk
 • www.bm.dk
 • www.nyidanmark.dk/en-us/frontpage.htm
 • www.ams.dk
 • www.investindk.dk

Bądź przez agencję doradztwa personalnego. Warto też podpytać (chociażby przez Internet) tych Polaków, którzy już w Danii mieszkają.

Dodaj komentarz

3 Responses to “Najmniej 60 zł za godzinę?”

 1. Ewkablack says:

  ja się przez chwilę uczyłam holenderskiego i to był hardcore, nie jest łatwo się takiego języka nauczyć, ale angielski i niemiecki to już chyba standard powinien być, płaca zacheca.

 2. rob says:

  bylem w danii w komunie frarup.trzy lata temu porozumiewalem sie niemieckim a .czasem angielskim na wyspie Fin blisko Nyborga pracowalem przy demoniazu imontarzu linii mlecznych po calej danii od nyborga po Alborga za smieszne pieniadze 100Koron na dzien ublizano mi normalne pieklo na ziemi nie radzil bym najgorszemu wrogowi tam trafic Rob

 3. piotr says:

  rob ja wlasnie szukam pracy w Holandi myślę że tam jest inaczej .Pracowałem w Niemczech nastawjenie podobne do Polaków ale to nieudolność naszych POLITYKÓW JEDEN W SAMOLOCIE SPRAWDZIŁ JAK TO JEST BYĆ POLAKIEM pozdrawiam