Znów jeździmy na szparagi

szparagi Znów jeździmy na szparagiW zeszłym roku, zbiory niemieckich plantatorów ucierpiały na wskutek braku siły roboczej, która mogłaby zajmować się zbiorem truskawek czy szparagów. Mimo iż Niemcy bardzo chętnie witali polskich pracowników sezonowych zainteresowanie wyjazdem do pracy do Niemiec było nikłe. W tym roku – jak wynika z pierwszych sondaży, znów będziemy jeździć na zbiory. Z jednej strony wynika to z powrotu emigrantów z Wysp, z drugiej zaś z tego, że wartość Euro w stosunku do złotówki wzrosła i kwota 5,55 Euro za godzinę pracy stała się dla nas bardziej atrakcyjna.

W tym roku, niemieccy plantatorzy podnieśli stawki – o ile w zeszłym roku w Branderburgii płacono 4,62 Euro na godzinę, w tym roku stawka ta wynosi 5,18 Euro. Jak na razie, w tym roku zezwoleń na pracę sezonową w Niemczech wydano już ponad 53 tysiące. To nieco więcej niż w zeszłym roku. Dzięki temu, że przeciętny Niemiec zjada w sezonie 1,2 kg szparagów, Polakom będzie się nieco lepiej żyło.
Zanim jednak wyjedziecie – sprawdźcie swoich pośredników, aby nie wylądować w kiepskich warunkach bądź nie zostać oszukanymi.

Dodaj komentarz

8 komentarzy to “Znów jeździmy na szparagi”

 1. natalka napisał(a):

  co mam zrobic zeby pojechac do niemiec do pracy przy szparagach? czy jako obywtelka polski potrzebuje jakies zezwolenie na prace? i skad je wziac?

 2. Danuta napisał(a):

  Poszukuję pracy przy zbiorach owoców i warzyw , w ogrodnictwie od zaraz . Mójtel.+48-695-986-761

 3. Kamil napisał(a):

  Witam. Interesuje mnie wyjazd sezonowy do Niemiec do pracy. Jeśli ktoś z Was poszukuje osoby do pracy, bądź zna pewne miejsce pracy będę bardzo wdzięczny.

  mój mail : kamil_ociepa@wp.pl

 4. Katarzyna napisał(a):

  Poszukuję kogoś kto zna pewne miejsce pracy sezonowej w Niemczech może być do zbierania owoców warzyw lub w szklarni.Proszę o kontakt mój mail:majzuk1@wp.pl

 5. Andrzej napisał(a):

  Hej!
  Interesuje mnie praca sezonowa wrzesień-listopad przy zbiorach owoców i warzyw. mój mail: wroclaw777@o2.pl

 6. ARTUR napisał(a):

  MAM 21, POSZUKUJĘ PRACY W NIEMCZECH ,HOLANDII LUB NORWEGII DO ZBIORÓW OWOCÓW LUB NA PRODUKCJI , TEL: 516 267 205

 7. Marian i Renata napisał(a):

  Szukamy pracy przy zbiorach warzyw i owocow jesli ktos chce pojechac z nami i ma jakas oserte dla nas to prosimy o katakt pod nr 788132420 pilne!!

 8. tomek napisał(a):

  WITAM POSZUKUJE PRACY SEZONOWEJ JESLI MA KTOS NAMIAR PROSZE O KONTAKT POD NUMEREM 797158096 lub tnowicki39@wp.pl