Samobójstwo przez szefową

mobbing Samobójstwo przez szefowąWiększość osób umie godzić pracę z życiem domowym i jest w stanie zmienić pracę jeśli jej warunki lub środowisko pracy stają się nie do zniesienia. Zrezygnować ze swojej ukochanej pracy – mimo wrednej szefowej – nie mógł Mike Taylor, kierownik wydziału policji w Sussex. Zapłacił za to najwyższą cenę- nie wytrzymując napięcia popełnił samobójstwo.

Po blisko roku współpracy z nowa szefową – panną Margaret Gardiner, Mike, który był strzępkiem nerwów zdecydował się ostatecznie zerwać z pracą bez której nie wyobrażał sobie życia. Rzucił się z klifu w Eastbourne W żałobie pozostawił żonę i dwójkę dorosłych dzieci.
Co takiego robiła Pani Margaret Gardiner że jej zachowanie doprowadziło do tragedii? Otóż szykanowała ona Mike’a, twierdziła że nie nadaje się do tej pracy i do tej pory był przez przełożonych rozpieszczany.
Mike Taylor żył również w nieustannym strachu o to że straci pracę, na początku swojego szefowania, Margaret pokazała bowiem pracownikom pokaz slajdów na którym udowadniała że wie jak postępować z pracownikami. Slajdy oparte były o jej pracę w British Gas (Brytyjskie Zakłady Gazowe) i głównie przedstawiały metody jakich używał Margaret aby podczas swojego szefowania w gazowni doprowadzić do redukcji etatów o 1000.

To jeden z pierwszych przypadków udowadniający (choć w tragiczny sposób), że mobbing uskuteczniają nie tylko męscy przełożeni, ale również kobiety. I że brak reakcji ze strony otoczenia może doprowadzić do tego, że pracownik płaci najwyższą cenę za posiadanie kiepskiego przełożonego.

źródło: dailymail.co.uk

Dodaj komentarz

8 Responses to “Samobójstwo przez szefową”

 1. andzia197 says:

  na miejscu zastrzelic ta babe!

 2. Zbigniew says:

  Cóż… czytając takie artykuły można tylko stwierdzić, że gość był słaby psychicznie…
  Doznałem takich uczuć… jako facet w średnim wieku… miałem taką młodszą szefową… już tam nie pracuję- ale to moja decyzja… co do takich szefowych…są biedne… i … “oliwa zawsze sprawiedliwie na wierzch wypływa…” kiedyś i taka osoba spotka jeszcze gorszą od siebie… a jeśli nie, to gdy dożyje starości… zrozumie wiele spraw… ale na na naprawę błędów będzie za późno…

 3. Sc00. says:

  Coraz więcej ludzi myśli o samobójstwie, wszyscy pędzimy za pieniądzem, nie zauważamy podstawowych i jakże ważnych wartości w życiu. Pieniądz zakłada nam klapki na oczy, a najczęściej to właśnie kierownik, szef, prezes jest oślepionym homo economicusem.

  Smutne, wszyscy walczymy w małpim gaju. Żyjmy życiem, to takie proste.

  Pozdrawiam

 4. gośka says:

  współpracownicy rzadko kiedy reagują na niesprawiedliwość, mobbing. Dokuczanie przez pracodawcę- wiem coś na ten temat, każdy mi współczuł, na tym się zaczynało i kończyło…

 5. TAKA PRAWDA, ja też sądzę, że lepiej nie żyć
  niż żyć w stresie !! ;/;/

 6. Jolanta says:

  czy moze mi ktos wytlumaczyc dlaczego tak jest ze szef(owa)stosuje mobing,wprowadza terror wsrod podwladnych i zwalnia kilka osob miesiecznie,przyjmujac w to miejsce swoich znajomych a kierownictwo nadrzedne uwaza ze to dobry pracownik,ktory oczyszcza atmosfere w zakladzie pracy? W dobie bezrobocia nikt nie przejmuje sie pracownikiem jako jednostka bo ma sie wybor,to wiem…mam nadzieje,ze sprawiedliwosci stanie sie zadosc…ale wielu moze nie doczekac tej satysfakcji…dlaczego ludzie sie na to godzą?…poniewaz kazdy boi sie o swoje stanowisko…i to nie jest gonitwa za pieniadzem jak stwierdzil moj poprzednik…to jest walka o byt…czy wogole jeszcze ktos sie dziwi ze robimy sie slabi psychicznie?…za slabi…

 7. JUSTYNA says:

  uważam,że szef(owa)stosuje wtedy mobing kiedy jest zazdrosna o ładnego z wyglądu pracownika a ten pracownik akurat nie zwraca uwagi na tą osobę tylko na inną i w zdecydowany sposób pokazuje,że woli inną osobę niż szefa(szefową)-i wtedy taka osoba wprowadza terror wśród podwładnych

 8. Wombat says:

  Mam jedynie nadzieję, że odpowiedziała za to…