Zuchwała kradzież na oczach pracodawcy

Wielokrotnie pisaliśmy już o przykładach pracowniczej nieuczciwości. Listonosze nie doręczający poczty, pracownicy działów IT wynoszący sprzęt biurowy czy nawet pracownik który z rzeźni wywozi rowerem mięso już nas nie zadziwi. Niekiedy jednak pracownik potrafi zachować się w taki sposób, że pojawia się pytanie – czy to jest bezczelność czy to już ogromna głupota?

Tytuł najbardziej zuchwałego (lub głupiego) zachowania kradnącego mienie pracodawcy pracownika powinien przypaść w udziale pracownikowi sieci handlowej Wal-Mart. Remo Spencer, który pracował na stanowisku sprzedawcy, przywłaszczył sobie ze sklepu w którym pracował elektronicznych gadżetów na kwotę 7.000$. I może nawet nie zostałby złapany, gdyby nie spróbował sprzedać tego sprzętu… pracownikom sklepu.

Na przeznaczonej dla użytku pracowników tablicy ogłoszeń umieścił informację że posiada do sprzedania kilkanaście nowych iPodów, komputerów i innego sprzętu elektronicznego. Oczywiście w Wal-Mart nie płaci pracownikom kokosów, posiadanie więc przez Remo takiej ilości gadżetów wzbudziło zainteresowanie kierownictwa, które szybko odkryło, że sprzęt na którym wzbogacić chce się pracownik pochodzi z magazynu sklepu.

Zamiast urlopu na Bahamah, czeka teraz Remo Spencera bezrobocie a być może także więzienie.

źródło: billingsgazette.net